> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Zpráva o ukončení projektu

vloženo: 23.06.2012           komentářů: 0


„Tvorba a realizace kurzů zaměřených na práci s žáky
se speciálními vzdělávacími potřebami pro pedagogické pracovníky středních škol a druhého stupně základních škol“

Ústav speciálněpedagogických studií Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci byl od listopadu 2010 do června 2012 řešitelem projektu „Tvorba a realizace kurzů zaměřených na práci s žáky se speciálními vzdělávacími potřebami pro pedagogické pracovníky středních škol a druhého stupně základních škol“, registrační číslo projektu CZ.1.07/1.3.13/03.0016. Cílem projektu bylo vybavit pedagogické pracovníky užitečnými poznatky z oblasti speciální pedagogiky, které by mohli dále využít ve své vlastní praxi.

V rámci projektu byl realizován cyklus tří několikatýdenních specificky zaměřených kurzů:

I. kurz: Základy speciální pedagogiky.
II. kurz: Poradenství pro jedince se speciálními vzdělávacími potřebami.
III. kurz: Specifika komunikace s jedinci se speciálními vzdělávacími potřebami.

Kurz „Základy speciální pedagogiky“ probíhal od 24. března do 12. května 2011 a nabídl účastníkům 10 lekcí v celkovém rozsahu 82 hodin. Byl koncipován tak, aby jeho účastníci získali přehled o jednotlivých typech speciálních vzdělávacích potřeb a dokázali
se zorientovat ve specificích přístupu ke studentům se speciálními potřebami. Kurzu se celkem zúčastnilo 29 pedagogických pracovníků.
Kurz „Poradenství pro jedince se speciálními vzdělávacími potřebami“ probíhal od 29. září do 20. října 2011, měl 8 lekcí v celkovém rozsahu 41 hodin. Účastníci získali přehled o jednotlivých typech poradenských služeb a o systému organizací poskytujících služby jedincům se speciálními vzdělávacími potřebami, jejich rodinám a dalším blízkým osobám. V rámci kurzu bylo proškoleno celkem 57 pedagogických pracovníků.
Kurz „Specifika komunikace s jedinci se speciálními vzdělávacími potřebami“ probíhal
od 23. února do 22. března 2012 a nabídl účastníkům 5 lekcí v celkovém rozsahu 60 hodin.
V rámci kurzu frekventanti získali základní znalosti o specificích, odlišnostech a zvláštnostech komunikace s jedinci s různými typy speciálních vzdělávacích potřeb. Kurzu se zúčastnilo celkem 38 pedagogických pracovníků.

Informace v rámci výuky byly prezentovány moderní a atraktivní formou s využitím praktických příkladů, didaktické techniky a zážitkovým učením. Praktickým výstupem realizace kurzů jsou publikace „Základy speciální pedagogiky“, „Poradenství pro osoby se speciálními vzdělávacími potřebami“, „Specifika komunikace s jedinci se speciálními vzdělávacími potřebami“.

Kurzy byly poskytovány bezplatně, průběžně monitorovány a evaluovány spolu
s jednotlivými etapami řešení projektu. Účastníci po absolvování kurzu obdrželi osvědčení.

Vyvrcholením celého školícího cyklu bylo uspořádání závěrečné konference, která prezentovala výsledky řešení projektu, zprávu o supervizi a o průběhu jednotlivých kurzů, jak z pohledu lektorů, tak z pohledu absolventů. Po hlavních příspěvcích následoval blok praktických workshopů, které byly zaměřeny na specifika práce s jedinci s behaviorálními poruchami a na řešení problémových situací klientů a pomáhajících pracovníků.

Absolventi kurzů v závěru řešení projektu obdrželi publikace z jednotlivých kurzů, sborník ze závěrečné konference a multimediální CD.

Bližší informace o projektu lze získat na webových stránkách: http://www.kurzy-spp.upol.cz/ nebo na emailové adrese: kurzy-spp@seznam.cz.

Projekt byl realizován v rámci globálního grantu CZ.1.07/1.3.13 – „Další vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení v Olomouckém kraji“ Operačního programu „Vzdělávání pro konkurenceschopnost“ spolufinancovaného ze státního rozpočtu ČR a Evropského sociálního fondu, v rámci 3. výzev Globálních grantů v prioritní ose 1. a 2. výzvy globálního grantu v oblasti podpory 3.2.

autor: www.kurzy-spp.upol.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

01.11.2017

Během dvou hodin přišla dívka o kolo
Včera po deváté hodině večer se osobně na služebnu městské policie dostavila jedenadvacetiletá dívka, které zde oznámila krádež jízdního kola. Dívka strážníkům sdělila, že si toho dne kolem sedmé hodiny večer uzamkla své jízdní kolo u zábradlí na ulici Jeremenkova a šla si zacvičit do fit centra. Po necelých dvou hodinách se na místo vrátila, ale na místě se nacházel pouze zámek od kola. Vzhledem k ceně kola se bude případem, pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem, zabývat správní orgán.

01.11.2017

Muž svařoval fólie uprostřed silnice
Telefonické oznámení o muži, který zabral část pozemní komunikace na ulici U Panelárny a svařuje zde fólie, přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc včera v deset hodin dopoledne. Hlídka na místě zjistila, že pracovník firmy zde rozvinul cca 30 metrů fólie, kterou svařuje. Vzhledem k tomu, že muž nepředložil povolení ke zvláštnímu užívání komunikace a činnost odmítl ukončit, byla celá věc oznámena správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku dle zákona o pozemních komunikacích.

30.10.2017

Extrémní vítr zaměstnal strážníky
Na dvě desítky oznámení v souvislosti se silným větrem přijalo během uplynulé neděle Operační středisko Městské policie Olomouc. Lidé oznamovali popadané střešní tašky, padající omítku, spadené stromy, poletující polystyren ze staveb, vyhnuté mobilní oplocení nebo spadené mobilní WC na osobní automobil.

27.10.2017

Pořezaný muž
Operační středisko Městské policie Olomouc přijalo ve čtvrtek 26.10.2017 v 18:18 hodin telefonické oznámení o pořezaném muži před provozovnou Taverna Alegra na ulici Kateřinská v Olomouci. Po příjezdu na místo hlídka kontaktovala oznamovatele, který uvedl, že mu pořezaný muž sdělil, že se pořezal sám a hodlá v tom pokračovat. Poté z místa utekl. Strážníkům se podařilo pořezaného muže nalézt. Ten měl řezné poranění na zápěstí levé ruky. Strážníci mu poraněnou ruku ošetřili a přivolali na místo Zdravotnickou záchrannou službu Olomouckého kraje. Pořezaný muž odmítl strážníkům prokázat svou totožnost a po opakované výzvě k prokázání totožnosti se pokusil o útěk se slovy, že na žádné doktory čekat nebude a že se bude dále sebepoškozovat. Aby zabránili jeho útěku a možnému dalšímu sebepoškozování, použili strážníci proti muži hmaty a chvaty sebeobrany a přiložili mu pouta.

25.10.2017

Vjezd do pěší zóny se muži nevyplatil
Ve středu 25.10.2017 v 11:31 hodin zastavila hlídka strážníků Městské policie Olomouc vozidlo Škoda Octavia, které se pohybovalo v pěší zóně na Horním náměstí v Olomouci a jehož řidič byl tedy důvodně podezřelý ze spáchání přestupku proti bezpečnosti silničního provozu. Na výzvu strážníků k předložení řidičského průkazu řidič uvedeného vozidla odpověděl, že řidičský průkaz nemá. Následným šetřením strážníci zjistili, že čtyřiašedesátiletý muž z obce na Olomoucku má vysloven zákaz řízení motorových vozidel.