> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Zpráva o ukončení projektu

vloženo: 23.06.2012           komentářů: 0


„Tvorba a realizace kurzů zaměřených na práci s žáky
se speciálními vzdělávacími potřebami pro pedagogické pracovníky středních škol a druhého stupně základních škol“

Ústav speciálněpedagogických studií Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci byl od listopadu 2010 do června 2012 řešitelem projektu „Tvorba a realizace kurzů zaměřených na práci s žáky se speciálními vzdělávacími potřebami pro pedagogické pracovníky středních škol a druhého stupně základních škol“, registrační číslo projektu CZ.1.07/1.3.13/03.0016. Cílem projektu bylo vybavit pedagogické pracovníky užitečnými poznatky z oblasti speciální pedagogiky, které by mohli dále využít ve své vlastní praxi.

V rámci projektu byl realizován cyklus tří několikatýdenních specificky zaměřených kurzů:

I. kurz: Základy speciální pedagogiky.
II. kurz: Poradenství pro jedince se speciálními vzdělávacími potřebami.
III. kurz: Specifika komunikace s jedinci se speciálními vzdělávacími potřebami.

Kurz „Základy speciální pedagogiky“ probíhal od 24. března do 12. května 2011 a nabídl účastníkům 10 lekcí v celkovém rozsahu 82 hodin. Byl koncipován tak, aby jeho účastníci získali přehled o jednotlivých typech speciálních vzdělávacích potřeb a dokázali
se zorientovat ve specificích přístupu ke studentům se speciálními potřebami. Kurzu se celkem zúčastnilo 29 pedagogických pracovníků.
Kurz „Poradenství pro jedince se speciálními vzdělávacími potřebami“ probíhal od 29. září do 20. října 2011, měl 8 lekcí v celkovém rozsahu 41 hodin. Účastníci získali přehled o jednotlivých typech poradenských služeb a o systému organizací poskytujících služby jedincům se speciálními vzdělávacími potřebami, jejich rodinám a dalším blízkým osobám. V rámci kurzu bylo proškoleno celkem 57 pedagogických pracovníků.
Kurz „Specifika komunikace s jedinci se speciálními vzdělávacími potřebami“ probíhal
od 23. února do 22. března 2012 a nabídl účastníkům 5 lekcí v celkovém rozsahu 60 hodin.
V rámci kurzu frekventanti získali základní znalosti o specificích, odlišnostech a zvláštnostech komunikace s jedinci s různými typy speciálních vzdělávacích potřeb. Kurzu se zúčastnilo celkem 38 pedagogických pracovníků.

Informace v rámci výuky byly prezentovány moderní a atraktivní formou s využitím praktických příkladů, didaktické techniky a zážitkovým učením. Praktickým výstupem realizace kurzů jsou publikace „Základy speciální pedagogiky“, „Poradenství pro osoby se speciálními vzdělávacími potřebami“, „Specifika komunikace s jedinci se speciálními vzdělávacími potřebami“.

Kurzy byly poskytovány bezplatně, průběžně monitorovány a evaluovány spolu
s jednotlivými etapami řešení projektu. Účastníci po absolvování kurzu obdrželi osvědčení.

Vyvrcholením celého školícího cyklu bylo uspořádání závěrečné konference, která prezentovala výsledky řešení projektu, zprávu o supervizi a o průběhu jednotlivých kurzů, jak z pohledu lektorů, tak z pohledu absolventů. Po hlavních příspěvcích následoval blok praktických workshopů, které byly zaměřeny na specifika práce s jedinci s behaviorálními poruchami a na řešení problémových situací klientů a pomáhajících pracovníků.

Absolventi kurzů v závěru řešení projektu obdrželi publikace z jednotlivých kurzů, sborník ze závěrečné konference a multimediální CD.

Bližší informace o projektu lze získat na webových stránkách: http://www.kurzy-spp.upol.cz/ nebo na emailové adrese: kurzy-spp@seznam.cz.

Projekt byl realizován v rámci globálního grantu CZ.1.07/1.3.13 – „Další vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení v Olomouckém kraji“ Operačního programu „Vzdělávání pro konkurenceschopnost“ spolufinancovaného ze státního rozpočtu ČR a Evropského sociálního fondu, v rámci 3. výzev Globálních grantů v prioritní ose 1. a 2. výzvy globálního grantu v oblasti podpory 3.2.

autor: www.kurzy-spp.upol.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >  OLOMOUCKÁ 112

20.09.2017

Auto není trezor
V úterý 19.9.2017 hodinu po poledni vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc na oznámení o poškozeném vozidle na ulici U Botanické zahrady. Hlídka na místě zjistila, že se zde nachází zaparkované vozidlo značky Dodge, které má rozbitou skleněnou výplň u pravých zadních dveří. Přes operační středisko se následně podařilo kontaktovat majitele vozidla. Ten následně strážníkům uvedl, že došlo k odcizení tašky, ve které se nacházelo sportovní vybavení. Vzhledem k uvedeným skutečnostem byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si celou věc převzala.

19.09.2017

Mladík odcizil reklamní tabuli
Dnes po půl druhé ráno spatřil pracovník Městského kamerového dohlížecího systému na kamerách mladíka, který na ulici 1. máje nese reklamní tabuli. Ta byla původně umístěna na mobilním oplocení zde probíhající stavby. Vyslané hlídce se na místě podařilo kontaktovat dvaadvacetiletého mladíka z Prahy, který pod paží nesl tabuli o rozměrech 50 x 50 cm.

18.09.2017

Spory o túje vyřešila
V neděli 17.9.2017 po poledni vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc na telefonické oznámení na ulici Přichystalova, podle kterého mělo docházet mezi sousedy ke sporu ohledně tújí. Hlídka se na místě od oznamovatelky dozvěděla, že soused přes plot zkrátil o šedesát centimetrů deset vzrostlých tújí. Muž, který měl túje ořezat, k celé věci sdělil, že stromky stínily na pozemek a sousedka je nebyla schopna ani přes upozornění upravit.

13.09.2017

Muž si ustlal na toaletách
Ve středu 13.9.2017 kolem půl sedmé ráno, přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení o muži, který spí na WC pro hosty v hotelu na ulici 1. máje. Strážníci na místě šestačtyřicetiletého muže z Opavy, který byl lehce pod vlivem alkoholu, probudili a ten následně místo opustil.

13.09.2017

S upravenou taškou kradl v obchodech
Oznámení o zadrženém pachateli krádeže v prodejně s oblečením v nákupním centru na ulici Polská, přijalo včera po čtvrté hodině odpolední operační středisko. Pracovník ostrahy strážníkům sdělil, že zadržel muže, který prošel se zbožím přes pokladny bez zaplacení a při jeho odchodu z prodejny se spustil alarm bezpečnostního rámu. Při řešení celého incidentu bylo zjištěno, že muž si nákupní tašku z vnitřní části vypolstroval tak, aby nedošlo ke spuštění alarmu. V tomto případě mu trik nevyšel a v tašce se našly dvě mikiny v hodnotě necelých jeden tisíc korun. Dále byly v tašce ukryty dvoje tepláky v hodnotě přes 1 500,- Kč, které měl muž odcizit v jiném obchodě.