> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Chceš být pořadatelem MS U-23

vloženo: 29.02.2016           komentářů: 0

Chceš být pořadatelem MS v Olomouci ?

Oblasti, ve kterých se budou dobrovolníci moci zapojit, jsou různorodé. Patří mezi ně např. ovládání časomíry a shot-clocku, natáčení utkání v rámci přímých internetových přenosů, IT služby, statistiky, úklid šaten, hrací plochy nebo doprovod týmů, obsluha hostů a VIP salónku.

Pro zájemce je připraveno ubytování a strava na vysokoškolských kolejích, propagační předměty MS i případná možnost přivýdělku.

Přihlásit se lze u předsedy Organizačního výboru MS U23 Lukáše Filipa (e-mail: lukas.filip@korfbal.cz) do 31.03.2016.

MS hráčů do 23 let je druhá nejvýznamnější akce, kterou ČKS ve své historii pořádá. Zároveň je to poslední Mistrovství světa v kategorii do 23 let. Turnaj se hraje v termínu 09.-16. července 2016 v Olomouci, účast pořadatelského týmu se předpokladá v termínu 08-17.července 2016.


autor: www.korfbal.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

15.08.2016

Vloupání do sklepa
V nočních hodinách z neděle na pondělí se vloupal do sklepní kóje v domě na ulici Mošnerova v Olomouci dosud neznámý zloděj. Po poškození zámku dveří vnikl do sklepa, kde jeho majiteli odcizil dámské a pánské horské jízdní kolo. Tímto mu způsobil škodu ve výši 23 tisíc korun. Za krádež hrozí zloději až dva roky ve vězení. Policisté po pachateli a odcizeném kole pátrají.

14.08.2016

Opilý řidič se netrefil do zúžení
V neděli ráno řídil čtyřiatřicetiletý řidič osobní motorové vozidlo značky Renault Megane po sil. I/35 na ulici Velkomoravská, ve směru jízdy od ulice Albertova k ulici Tovární. V místě, kde je provoz převeden do levé poloviny vozovky z důvodu opravy mostu směrem k ulici Tovární, zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy dopravně technickému stavu komunikace a narazil na začátku uzavřeného úseku opravovaného mostu do dopravního značení a betonových svodidel. Vozidlo po nárazu zůstalo stát šikmo u levého okraje komunikace za křižovatkou. Ke zranění řidiče nedošlo. Celková hmotná škoda na vozidle a dopravním značení byla předběžně vyčíslena na 80 tisíc korun. Přivolaní policisté provedli u řidiče orientační dechovou zkoušku, při které nadýchal 2,16 promile alkoholu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil. Na místě mu policisté zadrželi řidičské oprávnění a zakázali další jízdu. Za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky mu může být udělen trest odnětí svobody až na jeden rok.

22.07.2016

Strážníci odchytili agresivní psy
Oznámení na tísňovou linku o pohybu dvou agresivních psů na ulici I. P. Pavlova přijalo v pátek 22.7.2016 po páté hodině ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že zde pobíhají dva rotvajleři, kteří ohrožují bezpečnost silničního provozu a jsou nebezpeční pro procházející osoby. Hlídka oba psy odchytila a převezla je do útulku v Olomouci – Neředíně.

21.07.2016

Zvýšený odchyt zvířat
Ve středu 21.7.2016 vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc na šest oznámení týkající se odchytu zvířat. Jednalo se o odchyt čtyř psů, dvou koček a jedné poštolky. Nemocná nebo zraněná zvířata bývají převezena k veterinárnímu ošetření. Zvířata bez zjevných zdravotních problémů jsou umístěna do útulku pro opuštěná zvířata nebo do specializovaných záchranných stanic. V letošním roce odchytli a následně převezli strážníci do útulku celkem 217 zvířat. Předchozí rok (2015) se jednalo o 458 a v roce 2014 o 353 zvířat. (Čun)

20.07.2016

Rozbil taxikáři zpětné zrcátko
Rozbitým zrcátkem na vozidle značky Škoda Citigo skončil ve středu 20.7.2016 kolem půl třetí ráno incident mezi řidičem taxislužby a neznámým mužem. V době, kdy do vozidla taxislužby v ulici Denisova začali nastupovat zákazníci, přistoupil k vozidlu muž zjevně v podnapilém stavu a začal se s řidičem dohadovat ohledně vjezdu do pěší zóny. Celý spor vyvrcholil tím, že když řidič taxislužby začal z místa odjíždět, agresor rukou uhodil do zrcátka, ve kterém rozbil skleněnou výplň. Řidič oznámení provedl až na služebně Městské policie Olomouc, kde strážníkům uvedl, že věc na místě neřešil, protože spěchal s odvozem zákazníků.