> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Chceš být pořadatelem MS U-23

vloženo: 29.02.2016           komentářů: 0

Chceš být pořadatelem MS v Olomouci ?

Oblasti, ve kterých se budou dobrovolníci moci zapojit, jsou různorodé. Patří mezi ně např. ovládání časomíry a shot-clocku, natáčení utkání v rámci přímých internetových přenosů, IT služby, statistiky, úklid šaten, hrací plochy nebo doprovod týmů, obsluha hostů a VIP salónku.

Pro zájemce je připraveno ubytování a strava na vysokoškolských kolejích, propagační předměty MS i případná možnost přivýdělku.

Přihlásit se lze u předsedy Organizačního výboru MS U23 Lukáše Filipa (e-mail: lukas.filip@korfbal.cz) do 31.03.2016.

MS hráčů do 23 let je druhá nejvýznamnější akce, kterou ČKS ve své historii pořádá. Zároveň je to poslední Mistrovství světa v kategorii do 23 let. Turnaj se hraje v termínu 09.-16. července 2016 v Olomouci, účast pořadatelského týmu se předpokladá v termínu 08-17.července 2016.


autor: www.korfbal.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

17.05.2017

Hlídka pomohla zraněnému muži
Oznámení o muži s krvácejícím zraněním na hlavě přijalo ve středu 17.5.2017 po čtvrté hodině odpolední Operační středisko Městské policie. Hlídka, která dorazila na místo zjistila, že se zde nachází pětašedesátiletý muž. Ten strážníkům sdělil, že si zranění přivodil pádem na chodník bez cizího zavinění. Vzhledem k povaze zranění poskytli strážníci zraněnému první pomoc a následně kontaktovali zdravotnickou záchrannou službu, které muže převezla do fakultní nemocnice k dalšímu ošetření. Od začátku letošního roku strážníci zasahovali u 77 případů, kdy byly následně osoby předány zdravotníkům.

16.05.2017

Potyčku vyřešili až strážníci
. Na telefonické oznámení o potyčce mezi osobami na nábřeží Přemyslovců vyjížděli v úterý 16.5.2017 po sedmé hodině večer strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila, že zde měla žena s mužem fyzicky napadnout jedenašedesátiletou ženu. Ta strážníkům uvedla, že byla napadena dvojicí, kdy žena ji stáhla za vlasy na chodník a následně ji udeřila pěstmi do hlavy. Když se začala bránit přistoupil k ní muž, který ji kopl do oblasti boku. V útočnících žena poznala osoby navštěvující Azylový dům na ulici Wurmova. Na základě osobní a místní znalosti se podařilo v okolí strážníkům uvedené osoby dohledat. Dvojice následně k celé věci uvedla, že důvodem celého incidentu byl slovní útok ze strany napadené ženy

16.05.2017

Strážníci pomáhali starším lidem
Oznámení o starší zmatené ženě, která se pohybuje u prodejny potravin na ulici Kpt. Jaroše, přijalo včera v ranních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila, že paní si pouze spletla vchod, nemohla se dostat do domu a proto se začala chovat zmateně. Strážníci jednasedmdesátiletou ženou v pořádku doprovodili domů na správnou adresu v ulici Kischova.

14.05.2017

Víkendové zásahy v barech
V neděli 14.5.2016 zasahovali strážníci Městské policie Olomouc u dvou incidentů v barech. V prvním případě hlídka vyjížděla na oznámení do baru na ulici Ostravská kolem šesté hodiny ranní, kde mělo dojít k neuhrazení konzumace jedním z hostů. Po příjezdu na místo se před barem nacházela oznamovatelka i s dotyčným muže. Ten hlídce sdělil, že šel do baru úmyslně bez peněz a počítal s tím, že odejde a nikdo ho nechytí. Obsluha baru vyčíslila škodu na necelých 600,- Kč. Vzhledem k tomu, že sedmadvacetiletý muž u sebe neměl hotovost, byla celá věc oznámena správnímu orgánu k dalšímu řešení. Druhé oznámení bylo přijato po desáté hodině večer z baru na ulici Nedvědova. Zde měl jeden z hostů fyzicky napadnout barmana. Strážníci na místě zjistili, že zde došlo pouze ke slovní rozepři ze strany podnapilého hosta. Ten byl z důvodu silné podnapilosti převezen na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění, kde mu byla naměřena hodnota 1,6 promile alkoholu v dechu.

12.05.2017

Nález injekční stříkačky
Oznámení o nálezu injekční stříkačky v křoví u domu na ulici Lužická přijalo v pátek 12.5.2017 po druhé hodině odpoledne Operační středisko Městské policie Olomouc. Oznamovatelka na místě vyčkala do příjezdu strážníků, ukázala jim místo nálezu a ti injekční stříkačku uložili do boxu na infekční materiál. Od začátku roku městská policie přijala celkem 51 oznámení, kdy bylo odebráno k likvidaci celkem 100 kusů injekčních stříkaček. Co dělat při nálezu použité injekční stříkačky: nedotýkejte se nalezené injekční stříkačky nebo jehly, nález ihned oznamte na linku 156, setrvejte na místě do příjezdu hlídky a ukažte hlídce místo nálezu, mějte na paměti, že se jedná o nebezpečný infekční odpad.