> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Chceš být pořadatelem MS U-23

vloženo: 29.02.2016           komentářů: 0

Chceš být pořadatelem MS v Olomouci ?

Oblasti, ve kterých se budou dobrovolníci moci zapojit, jsou různorodé. Patří mezi ně např. ovládání časomíry a shot-clocku, natáčení utkání v rámci přímých internetových přenosů, IT služby, statistiky, úklid šaten, hrací plochy nebo doprovod týmů, obsluha hostů a VIP salónku.

Pro zájemce je připraveno ubytování a strava na vysokoškolských kolejích, propagační předměty MS i případná možnost přivýdělku.

Přihlásit se lze u předsedy Organizačního výboru MS U23 Lukáše Filipa (e-mail: lukas.filip@korfbal.cz) do 31.03.2016.

MS hráčů do 23 let je druhá nejvýznamnější akce, kterou ČKS ve své historii pořádá. Zároveň je to poslední Mistrovství světa v kategorii do 23 let. Turnaj se hraje v termínu 09.-16. července 2016 v Olomouci, účast pořadatelského týmu se předpokladá v termínu 08-17.července 2016.


autor: www.korfbal.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

08.09.2016

Cyklista byl v pátrání
Ve čtvrtek 8.9.2016 po půl osmé ráno zastavili strážníci Městské policie Olomouc v Čechových sadech cyklistu, který se pohyboval mimo vyznačenou cyklostezku. Při následné kontrole totožnosti bylo přes operační středisko zjištěno, že se jedná o osobu v pátrání. Vzhledem k této skutečnosti byla přivolána hlídka Policie ČR, která si sedmadvacetiletého muže z obce na Olomoucku převzala.

07.09.2016

Muže napadla dvojice útočníků
Ve středu 7.9.2016 po jedné hodině ranní během hlídkové činnosti zaregistrovali strážníci Městské policie Olomouc muže, který sedí na zemi u kruhového objezdu na ulici Jeremenkova. Když hlídka přijela blíže, nacházeli zde i dva muži, kteří se však dali na útěk, jakmile spatřili služební vozidlo. Strážníkům se podařilo jednoho z dvojice mužů zadržet, kdy se jednalo o jednadvacetiletého mladíka z Olomouce. Napadený muž hlídce sdělil, že ho dvojice mužů nejprve polila vínem a následně jej fyzicky napadla. Vzhledem k tomu, že si devětatřicetiletý muž stěžoval na bolest hlavy, byla na místo přivolána RZS, která muže převezla do Fakultní nemocnice Olomouc k ošetření.

07.09.2016

Zvířecí případy
Během včerejšího odpoledne vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc na čtyři oznámení související s nálezy zvířat. V prvním případě se jednalo o psa rasy Bígl, který se zatoulal do areálu speciální školy v Topolanech. Ten byl po odchycení předán do psího útulku Ligy na ochranu zvířat v Neředíně. Další oznámení přijalo operační středisko od osmapadesátiletého muže, kterému se měl v garáži na ulici Tvrdíkova nacházet roj včel. Strážníci na místě zjistili, že se zde pouze nachází několik vos, které se dostaly do garáže prasklinou ve zdi, tu následně muž utěsnil nastříkáním montážní pěny. Na třetí prověrku přijatého oznámení vyjížděli strážníci do areálu mateřské školy na ulici Karafiátova, kam se na zahradu zaběhl králík. Poslední oznámení o nálezu zvířat prověřovala hlídka po páté hodině odpolední na ulici Stupkova. Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že se u rybníčku nachází tři uhynulé kachny. Kontaktován byl veterinární technik, který kadávery z místa odstranil

06.09.2016

Auto nabouralo do předzahrádky
Strážníci Městské policie Olomouc vyjížděli v úterý 6.9.2016 po šesté hodině večer na oznámení o fyzickém napadení do ulice Mlýnská. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že zde došlo k dopravní nehodě vozidla značky Opel, které nabouralo do dřevěného zábradlí předzahrádky restaurace. Řidič uvedl, že po zaparkování na vozidle zařadil rychlost a následně od něj odešel. Po chvíli však vozidlo začalo couvat a přesto, že se řidič do vozidla dostal a začal brzdit, došlo k nárazu do předzahrádky. Z restaurace následně vyběhl muž, který měl řidiče chytit pod krkem a udeřit ho do obličeje. Muž strážníkům sdělil, že k žádnému napadení nedošlo a že se jen snažil řidiče vozidla chytit, aby od nehody neodešel. Tuto verzi potvrdilo i několik svědků celé události.

05.09.2016

Spor o dítě skončil napadením
V pondělí 5.9.2016 před půl šestou večer byli vysláni strážníci Městské policie Olomouc na základě telefonického oznámení k incidentu do hypermarketu na třídě Kosmonautů. Po příjezdu na místo hlídka od svědků a napadené ženy zjistila, že jednatřicetiletý muž ženu vláčel po zemi a poté ji udeřil několikrát do obličeje. Příčinou fyzického napadení byl údajně spor o dítě. Celým incidentem se pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití nyní bude zabývat správní orgán.