> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Chceš být pořadatelem MS U-23

vloženo: 29.02.2016           komentářů: 0

Chceš být pořadatelem MS v Olomouci ?

Oblasti, ve kterých se budou dobrovolníci moci zapojit, jsou různorodé. Patří mezi ně např. ovládání časomíry a shot-clocku, natáčení utkání v rámci přímých internetových přenosů, IT služby, statistiky, úklid šaten, hrací plochy nebo doprovod týmů, obsluha hostů a VIP salónku.

Pro zájemce je připraveno ubytování a strava na vysokoškolských kolejích, propagační předměty MS i případná možnost přivýdělku.

Přihlásit se lze u předsedy Organizačního výboru MS U23 Lukáše Filipa (e-mail: lukas.filip@korfbal.cz) do 31.03.2016.

MS hráčů do 23 let je druhá nejvýznamnější akce, kterou ČKS ve své historii pořádá. Zároveň je to poslední Mistrovství světa v kategorii do 23 let. Turnaj se hraje v termínu 09.-16. července 2016 v Olomouci, účast pořadatelského týmu se předpokladá v termínu 08-17.července 2016.


autor: www.korfbal.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

23.03.2017

Žena našla klíče od vozidla
Ve čtvrtek 23.3.2017 po poledni přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc oznámení o nálezu klíčů od vozidla za domem na ulici Trnkova. Všímavá žena na místě hlídce ukázala, kde se klíče s přívěškem (znak vozidla Peugeot) nacházely. Poblíž místa nálezu se nacházelo jediné vozidlo této značky, ke kterému klíče pasovaly. Lustrací přes informační systém se podařilo najít kontakt na majitele vozidla, který se později dostavil na služebnu MP Olomouc a zde si klíče od vozidla převzal.

21.03.2017

Spor mezi hotelovými hosty
Na telefonické oznámení o incidentu mezi hosty ubytovanými v hotelu na ulici Krapkova vyjížděli v úterý 21.3.2017 před devátou hodinou večer strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila, že se na recepci nachází dvě ženy a muž, mezi kterými došlo k rozepři. Devětapadesátiletý muž strážníkům sdělil, že obě ženy byly velice hlučné, neustále bouchaly dveřmi a pobíhaly po chodbě hotelu. Vzhledem k tomu, že si potřeboval odpočinout, tak je šel upozornit, aby se ztišily. Obě ženy před ním začaly utíkat do svého pokoje a na upozornění nereagovaly. Proto jim přidržel zavírající se dveře jejich pokoje, aby je ještě jednou upozornil a požádal, aby se trochu ztišily. Ženy se ale začaly silně rozčilovat a vykřikovaly, že je obtěžuje a chce se jim chce dostat do pokoje. Aby se celá situace uklidnila, odešel muž na hotelovou recepci, kde celou událost ohlásil. Následně na recepci hotelu, kam se posléze dostavily i obě ženy, došlo ke slovnímu osočení ze strany muže, který obě ženy nazval „lesbami a mužatkami“. Toto se dvojice žen velice dotklo a cítily se být tímto oslovením uraženy.

21.03.2017

Strážníci řešili rodinné neshody
Slovní a fyzické napadení mezi starší ženou a jejím zetěm řešili v úterý 21.3.2017 ve večerních hodinách v rodinném domě na ulici Tomkova strážníci Městské policie Olomouc. Po příjezdu na místo strážníky kontaktovala oznamovatelka, která jim sdělila, že došlo k neshodě mezi ní a jejím zetěm. Ten ji měl slovně urážet a poté do ní strčit tak, že si nárazem do zdi odřela loket. Svědkem celé události byla vnučka, která tvrzení oznamovatelky potvrdila. Zúčastněné osoby byly strážníky poučeny, že bude celá věc oznámena správnímu orgánu

21.03.2017

Součinnost s revizory DPMO
Neochota spolupracovat a prokázat svoji totožnost. To jsou hlavní důvody, kdy strážníci Městské policie Olomouc vyjíždí na žádosti revizorů Dopravního podniku města Olomouce k ověření totožnosti cestujícího. Jen během včerejšího dne strážníci asistovali u třech případů. Právě osoby bez platného jízdního dokladu v mnoha případech odmítají s revizory spolupracovat a zde přichází na řadu strážníci. Strážník je podle zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii, ustanovení paragrafu dvanáct, mimo jiné oprávněn vyzvat osobu, aby prokázala svoji totožnost na žádost jiné osoby, jestliže tato osoba má na zjištění totožnosti právní zájem. Od začátku letošního roku hlídky s revizory spolupracovali při řešení 164 případů. V roce 2016 se jednalo o 573 a v roce 2015 o 695 případů.

18.03.2017

Neznámý pachatel poničil tramvajovou
Oznámení o poškozeném vybavení tramvajové zastávky na třídě Svobody přijalo v sobotu 18.3.2017 po půl druhé ráno Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila, že na tramvajové zastávce Okresní soud u restaurace Drápal neznámý pachatel rozbil dvě skleněné výplně a střepy zde zasahují do vozovky. Pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem bude celá věc oznámená správnímu orgánu k dalšímu řešení.