> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

HAMERSKOU ULICI V HOLICI

vloženo: 02.06.2017           komentářů: 0

HAMERSKOU ULICI V HOLICI ČEKÁ REKONSTRUKCE A UZAVÍRKA

Silnici a většinu veřejné infrastruktury v části Hamerské ulice čeká rekonstrukce. Podílet se na ní bude město i Olomoucký kraj, který plánuje právě opravu komunikace. Náročná investiční akce v Olomouci - Holici znamená i dopravní uzavírku. Pro veškerý provoz bude silnice zcela uzavřena od pondělí 5. června do 30. listopadu letošního roku.

Komunikace v Hamerské ulici bude zcela uzavřena od křižovatky s Přerovskou ulicí až za železniční přejezd (cca 100 m) ve směru k ulici Lipenské. Objízdná trasa pro automobilovou dopravu je vedena po silnicích I/55 ulicích Přerovská a Rolsberská vpravo na silnici I/35 ulicí Lipenskou a na okružní křižovatce opět vpravo na ulici Hamerskou a zpět po stejné trase.

„Důvodem pro uzavírku komunikace je zahájení stavebních prací na společné investici města a Olomouckého kraje. Jde o rozsáhlou rekonstrukci vozovky včetně jejích podkladních vrstev, inženýrských sítí, chodníků i autobusové zastávky,“ popsal investiční náměstek Filip Žáček s tím, že celkové náklady města na společné akci dosáhnou téměř 13 milionů korun.

V rámci rekonstrukce proběhne úprava stávajících tras chodníků a vjezdů, vzniknou nová místa pro přecházení, podélná parkovací stání i zpevněná plocha pro umístění kontejnerů tříděného odpadu. Součástí veškerých prací jsou také stavební úpravy navazujících místních komunikací ulic Staškova, Na Krejnici, Jaselská, přeložka veřejného osvětlení, rekonstrukce stávajících kanalizačních stok a nové propojovací úseky stok jednotné kanalizace.

Rekonstrukce Hamerské ulice patřila k dlouholetým prioritám tamní komise městské části i místních obyvatel. „O opravu jsme usilovali dlouhodobě, jsme proto velmi rádi, že se skutečně začíná a navíc komplexně. Komise totiž už dříve usilovala o nové chodníky, ale oprava bez rekonstrukce inženýrských sítí by neměla efekt,“ vysvětlil předseda KMČ Holice František Šváb. Vedle záměru úpravy povrchu celého uličního profilu bylo totiž nutné rovněž reagovat na nutnost obnovy některých úseků vodohospodářské infrastruktury. „Podařilo se nám dohodnout s Olomouckým krajem na spojení obou investic tak, aby mohly proběhnout současně, protože se jedná o důležitou dopravní tepnu,“ dodává náměstek Žáček.


autor: Mgr. Radka Štědrá

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

25.05.2018

Kytarista budil spící občany
S oznámením o muži, který hraje před restaurací na ulici Komenského na kytaru a ruší tak noční klid, se na Městskou policii Olomouc obrátil dnes před půl třetí ráno starší muž. Strážníci na místě kontaktovali čtyřicetiletého muže, který zde hrál na kytaru. Muž byl strážníky poučen, že tato noční doba není zrovna nejvhodnější na kytarové vystoupení a celá věc byla na místě vyřešena napomenutím.

25.05.2018

Týden plný nálezů
Od pondělka vyjížděli strážníci na šest oznámení do lokalit na ulicích Polská (ve dvou případech), Stupkova, Zeyerova, U Dětského domova a do Bezručových sadů. Celkem bylo na místech odebráno a následně uloženo k odborné likvidace celkem sedm kusů infekčního materiálů. V letošním roce Operační středisko Městské policie Olomouc přijalo celkem 115 oznámení, kdy bylo odebráno celkem 270 kusů injekčních stříkaček.

24.05.2018

O dítě se musela postarat
Včera v odpoledních hodinách přijala hlídka Městské policie Olomouc oznámení o podnapilé ženě, která se s kočárkem pohybuje na ulici Schweitzerova. Na uvedené ulici hlídka nalezla ženu odpovídající popisu, která byla značně posilněna alkoholem. Orientační dechovou zkouškou byla na místě u ženy zjištěna hodnota 2,6 promile alkoholu v dechu. Vzhledem ke stavu ženy byla na místo přivolána její matka, která si vnučku převzala do péče. Samotná žena byla hlídkou převezena na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění. Případ byl zaslán příslušnému oddělení Odboru sociálních věcí Magistrátu města Olomouce k dalšímu řešení.

24.05.2018

Srnce musel odklidit veterinární technik
Ve čtvrtek 24.5.2018 v ranních hodinách přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení o nálezu mrtvého srnce na ulici Lužní v Chomoutově. Hlídka na místě zjistila, že se zde u zídky rodinného domu opravdu nachází mrtvé zvíře. Strážníci z místa přivolali veterinárního technika, který se postaral o odstraněné kadáveru. Od začátku letošního roku strážníci řešili celkem 42 oznámení o nálezu mrtvých zvířat.

23.05.2018

Chtěla vybavit svého muže?
S odcizeným zbožím za bezmála 3 400,- Kč byla včera v odpoledních hodinách zadržena v prodejně se sportovními potřebami v nákupním centru na ulici Pražská dvaapadesátiletá žena. Pracovník ostrahy na místě strážníkům sdělil, že dotyčná si do tašky vložila zboží, se kterým následně prošla přes pokladnu bez zaplacení. Na místě se zjistilo, že žena odcizila výhradně pánské zboží a to šest kusů sportovních triček různých značek a jedny outdoorové kalhoty.