> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

HAMERSKOU ULICI V HOLICI

vloženo: 02.06.2017           komentářů: 0

HAMERSKOU ULICI V HOLICI ČEKÁ REKONSTRUKCE A UZAVÍRKA

Silnici a většinu veřejné infrastruktury v části Hamerské ulice čeká rekonstrukce. Podílet se na ní bude město i Olomoucký kraj, který plánuje právě opravu komunikace. Náročná investiční akce v Olomouci - Holici znamená i dopravní uzavírku. Pro veškerý provoz bude silnice zcela uzavřena od pondělí 5. června do 30. listopadu letošního roku.

Komunikace v Hamerské ulici bude zcela uzavřena od křižovatky s Přerovskou ulicí až za železniční přejezd (cca 100 m) ve směru k ulici Lipenské. Objízdná trasa pro automobilovou dopravu je vedena po silnicích I/55 ulicích Přerovská a Rolsberská vpravo na silnici I/35 ulicí Lipenskou a na okružní křižovatce opět vpravo na ulici Hamerskou a zpět po stejné trase.

„Důvodem pro uzavírku komunikace je zahájení stavebních prací na společné investici města a Olomouckého kraje. Jde o rozsáhlou rekonstrukci vozovky včetně jejích podkladních vrstev, inženýrských sítí, chodníků i autobusové zastávky,“ popsal investiční náměstek Filip Žáček s tím, že celkové náklady města na společné akci dosáhnou téměř 13 milionů korun.

V rámci rekonstrukce proběhne úprava stávajících tras chodníků a vjezdů, vzniknou nová místa pro přecházení, podélná parkovací stání i zpevněná plocha pro umístění kontejnerů tříděného odpadu. Součástí veškerých prací jsou také stavební úpravy navazujících místních komunikací ulic Staškova, Na Krejnici, Jaselská, přeložka veřejného osvětlení, rekonstrukce stávajících kanalizačních stok a nové propojovací úseky stok jednotné kanalizace.

Rekonstrukce Hamerské ulice patřila k dlouholetým prioritám tamní komise městské části i místních obyvatel. „O opravu jsme usilovali dlouhodobě, jsme proto velmi rádi, že se skutečně začíná a navíc komplexně. Komise totiž už dříve usilovala o nové chodníky, ale oprava bez rekonstrukce inženýrských sítí by neměla efekt,“ vysvětlil předseda KMČ Holice František Šváb. Vedle záměru úpravy povrchu celého uličního profilu bylo totiž nutné rovněž reagovat na nutnost obnovy některých úseků vodohospodářské infrastruktury. „Podařilo se nám dohodnout s Olomouckým krajem na spojení obou investic tak, aby mohly proběhnout současně, protože se jedná o důležitou dopravní tepnu,“ dodává náměstek Žáček.


autor: Mgr. Radka Štědrá

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

20.09.2017

Auto není trezor
V úterý 19.9.2017 hodinu po poledni vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc na oznámení o poškozeném vozidle na ulici U Botanické zahrady. Hlídka na místě zjistila, že se zde nachází zaparkované vozidlo značky Dodge, které má rozbitou skleněnou výplň u pravých zadních dveří. Přes operační středisko se následně podařilo kontaktovat majitele vozidla. Ten následně strážníkům uvedl, že došlo k odcizení tašky, ve které se nacházelo sportovní vybavení. Vzhledem k uvedeným skutečnostem byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si celou věc převzala.

19.09.2017

Mladík odcizil reklamní tabuli
Dnes po půl druhé ráno spatřil pracovník Městského kamerového dohlížecího systému na kamerách mladíka, který na ulici 1. máje nese reklamní tabuli. Ta byla původně umístěna na mobilním oplocení zde probíhající stavby. Vyslané hlídce se na místě podařilo kontaktovat dvaadvacetiletého mladíka z Prahy, který pod paží nesl tabuli o rozměrech 50 x 50 cm.

18.09.2017

Spory o túje vyřešila
V neděli 17.9.2017 po poledni vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc na telefonické oznámení na ulici Přichystalova, podle kterého mělo docházet mezi sousedy ke sporu ohledně tújí. Hlídka se na místě od oznamovatelky dozvěděla, že soused přes plot zkrátil o šedesát centimetrů deset vzrostlých tújí. Muž, který měl túje ořezat, k celé věci sdělil, že stromky stínily na pozemek a sousedka je nebyla schopna ani přes upozornění upravit.

13.09.2017

Muž si ustlal na toaletách
Ve středu 13.9.2017 kolem půl sedmé ráno, přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení o muži, který spí na WC pro hosty v hotelu na ulici 1. máje. Strážníci na místě šestačtyřicetiletého muže z Opavy, který byl lehce pod vlivem alkoholu, probudili a ten následně místo opustil.

13.09.2017

S upravenou taškou kradl v obchodech
Oznámení o zadrženém pachateli krádeže v prodejně s oblečením v nákupním centru na ulici Polská, přijalo včera po čtvrté hodině odpolední operační středisko. Pracovník ostrahy strážníkům sdělil, že zadržel muže, který prošel se zbožím přes pokladny bez zaplacení a při jeho odchodu z prodejny se spustil alarm bezpečnostního rámu. Při řešení celého incidentu bylo zjištěno, že muž si nákupní tašku z vnitřní části vypolstroval tak, aby nedošlo ke spuštění alarmu. V tomto případě mu trik nevyšel a v tašce se našly dvě mikiny v hodnotě necelých jeden tisíc korun. Dále byly v tašce ukryty dvoje tepláky v hodnotě přes 1 500,- Kč, které měl muž odcizit v jiném obchodě.