> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

HAMERSKOU ULICI V HOLICI

vloženo: 02.06.2017           komentářů: 0

HAMERSKOU ULICI V HOLICI ČEKÁ REKONSTRUKCE A UZAVÍRKA

Silnici a většinu veřejné infrastruktury v části Hamerské ulice čeká rekonstrukce. Podílet se na ní bude město i Olomoucký kraj, který plánuje právě opravu komunikace. Náročná investiční akce v Olomouci - Holici znamená i dopravní uzavírku. Pro veškerý provoz bude silnice zcela uzavřena od pondělí 5. června do 30. listopadu letošního roku.

Komunikace v Hamerské ulici bude zcela uzavřena od křižovatky s Přerovskou ulicí až za železniční přejezd (cca 100 m) ve směru k ulici Lipenské. Objízdná trasa pro automobilovou dopravu je vedena po silnicích I/55 ulicích Přerovská a Rolsberská vpravo na silnici I/35 ulicí Lipenskou a na okružní křižovatce opět vpravo na ulici Hamerskou a zpět po stejné trase.

„Důvodem pro uzavírku komunikace je zahájení stavebních prací na společné investici města a Olomouckého kraje. Jde o rozsáhlou rekonstrukci vozovky včetně jejích podkladních vrstev, inženýrských sítí, chodníků i autobusové zastávky,“ popsal investiční náměstek Filip Žáček s tím, že celkové náklady města na společné akci dosáhnou téměř 13 milionů korun.

V rámci rekonstrukce proběhne úprava stávajících tras chodníků a vjezdů, vzniknou nová místa pro přecházení, podélná parkovací stání i zpevněná plocha pro umístění kontejnerů tříděného odpadu. Součástí veškerých prací jsou také stavební úpravy navazujících místních komunikací ulic Staškova, Na Krejnici, Jaselská, přeložka veřejného osvětlení, rekonstrukce stávajících kanalizačních stok a nové propojovací úseky stok jednotné kanalizace.

Rekonstrukce Hamerské ulice patřila k dlouholetým prioritám tamní komise městské části i místních obyvatel. „O opravu jsme usilovali dlouhodobě, jsme proto velmi rádi, že se skutečně začíná a navíc komplexně. Komise totiž už dříve usilovala o nové chodníky, ale oprava bez rekonstrukce inženýrských sítí by neměla efekt,“ vysvětlil předseda KMČ Holice František Šváb. Vedle záměru úpravy povrchu celého uličního profilu bylo totiž nutné rovněž reagovat na nutnost obnovy některých úseků vodohospodářské infrastruktury. „Podařilo se nám dohodnout s Olomouckým krajem na spojení obou investic tak, aby mohly proběhnout současně, protože se jedná o důležitou dopravní tepnu,“ dodává náměstek Žáček.


autor: Mgr. Radka Štědrá

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

01.11.2017

Během dvou hodin přišla dívka o kolo
Včera po deváté hodině večer se osobně na služebnu městské policie dostavila jedenadvacetiletá dívka, které zde oznámila krádež jízdního kola. Dívka strážníkům sdělila, že si toho dne kolem sedmé hodiny večer uzamkla své jízdní kolo u zábradlí na ulici Jeremenkova a šla si zacvičit do fit centra. Po necelých dvou hodinách se na místo vrátila, ale na místě se nacházel pouze zámek od kola. Vzhledem k ceně kola se bude případem, pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem, zabývat správní orgán.

01.11.2017

Muž svařoval fólie uprostřed silnice
Telefonické oznámení o muži, který zabral část pozemní komunikace na ulici U Panelárny a svařuje zde fólie, přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc včera v deset hodin dopoledne. Hlídka na místě zjistila, že pracovník firmy zde rozvinul cca 30 metrů fólie, kterou svařuje. Vzhledem k tomu, že muž nepředložil povolení ke zvláštnímu užívání komunikace a činnost odmítl ukončit, byla celá věc oznámena správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku dle zákona o pozemních komunikacích.

30.10.2017

Extrémní vítr zaměstnal strážníky
Na dvě desítky oznámení v souvislosti se silným větrem přijalo během uplynulé neděle Operační středisko Městské policie Olomouc. Lidé oznamovali popadané střešní tašky, padající omítku, spadené stromy, poletující polystyren ze staveb, vyhnuté mobilní oplocení nebo spadené mobilní WC na osobní automobil.

27.10.2017

Pořezaný muž
Operační středisko Městské policie Olomouc přijalo ve čtvrtek 26.10.2017 v 18:18 hodin telefonické oznámení o pořezaném muži před provozovnou Taverna Alegra na ulici Kateřinská v Olomouci. Po příjezdu na místo hlídka kontaktovala oznamovatele, který uvedl, že mu pořezaný muž sdělil, že se pořezal sám a hodlá v tom pokračovat. Poté z místa utekl. Strážníkům se podařilo pořezaného muže nalézt. Ten měl řezné poranění na zápěstí levé ruky. Strážníci mu poraněnou ruku ošetřili a přivolali na místo Zdravotnickou záchrannou službu Olomouckého kraje. Pořezaný muž odmítl strážníkům prokázat svou totožnost a po opakované výzvě k prokázání totožnosti se pokusil o útěk se slovy, že na žádné doktory čekat nebude a že se bude dále sebepoškozovat. Aby zabránili jeho útěku a možnému dalšímu sebepoškozování, použili strážníci proti muži hmaty a chvaty sebeobrany a přiložili mu pouta.

25.10.2017

Vjezd do pěší zóny se muži nevyplatil
Ve středu 25.10.2017 v 11:31 hodin zastavila hlídka strážníků Městské policie Olomouc vozidlo Škoda Octavia, které se pohybovalo v pěší zóně na Horním náměstí v Olomouci a jehož řidič byl tedy důvodně podezřelý ze spáchání přestupku proti bezpečnosti silničního provozu. Na výzvu strážníků k předložení řidičského průkazu řidič uvedeného vozidla odpověděl, že řidičský průkaz nemá. Následným šetřením strážníci zjistili, že čtyřiašedesátiletý muž z obce na Olomoucku má vysloven zákaz řízení motorových vozidel.