> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Zakázky malého rozsahu

vloženo: 04.06.2017           komentářů: 0

Dobrý den, jelikož jsem do dnešního dne od pana hejtmana neobdržel jakoukoli reakci, dovoluji si přeposlat přiložený mail Vám, protože by se mohlo jednat o zajímavé téma pro "pátou velmoc", které by jistě mohlo zajímat i širokou veřejnost. A novinářům jistě odpoví. S ohledem na předvolební proklamace mě to ale mrzí, zvláště když se jedná o minimálně zakázky dle veřejně dostupného rozpočtu kraje přes 200 milionů korun a mnohé jiné instituce je zveřejňují. Jsem s pozdravem Novák.

---------- Původní e-mail ----------
........

"Vážený pane hejtmane, jako volič hnuti Ano jsem rád, že nabízíte maximální otevřenost.i pro činnost krajského úřadu. Při té příležitosti bych se chtěl
zeptat jak Olomoucky kraj řeší zakázky malého rozsahu. Jistě jako nemalý veřejný zadavatel bude mít těchto zakázek mnoho. Jelikož jsem na webových
stránkách kraje nenašel žádnou takovou zakázku, zajímalo by mne, kdo určuje koho kraj osloví a jak je zaručena nestrannost takového výběrového řízení. U mnoha zadavatelů je i tento typ zakázek zveřejněn. Nenastal čas i pro Olomoucký kraj? Předem děkuji za odpověď a přeji mnoho úspěchů.

S pozdravem
P.Novák, Olomouc."

autor: P.Novák, Olomouc

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

25.05.2018

Kytarista budil spící občany
S oznámením o muži, který hraje před restaurací na ulici Komenského na kytaru a ruší tak noční klid, se na Městskou policii Olomouc obrátil dnes před půl třetí ráno starší muž. Strážníci na místě kontaktovali čtyřicetiletého muže, který zde hrál na kytaru. Muž byl strážníky poučen, že tato noční doba není zrovna nejvhodnější na kytarové vystoupení a celá věc byla na místě vyřešena napomenutím.

25.05.2018

Týden plný nálezů
Od pondělka vyjížděli strážníci na šest oznámení do lokalit na ulicích Polská (ve dvou případech), Stupkova, Zeyerova, U Dětského domova a do Bezručových sadů. Celkem bylo na místech odebráno a následně uloženo k odborné likvidace celkem sedm kusů infekčního materiálů. V letošním roce Operační středisko Městské policie Olomouc přijalo celkem 115 oznámení, kdy bylo odebráno celkem 270 kusů injekčních stříkaček.

24.05.2018

O dítě se musela postarat
Včera v odpoledních hodinách přijala hlídka Městské policie Olomouc oznámení o podnapilé ženě, která se s kočárkem pohybuje na ulici Schweitzerova. Na uvedené ulici hlídka nalezla ženu odpovídající popisu, která byla značně posilněna alkoholem. Orientační dechovou zkouškou byla na místě u ženy zjištěna hodnota 2,6 promile alkoholu v dechu. Vzhledem ke stavu ženy byla na místo přivolána její matka, která si vnučku převzala do péče. Samotná žena byla hlídkou převezena na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění. Případ byl zaslán příslušnému oddělení Odboru sociálních věcí Magistrátu města Olomouce k dalšímu řešení.

24.05.2018

Srnce musel odklidit veterinární technik
Ve čtvrtek 24.5.2018 v ranních hodinách přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení o nálezu mrtvého srnce na ulici Lužní v Chomoutově. Hlídka na místě zjistila, že se zde u zídky rodinného domu opravdu nachází mrtvé zvíře. Strážníci z místa přivolali veterinárního technika, který se postaral o odstraněné kadáveru. Od začátku letošního roku strážníci řešili celkem 42 oznámení o nálezu mrtvých zvířat.

23.05.2018

Chtěla vybavit svého muže?
S odcizeným zbožím za bezmála 3 400,- Kč byla včera v odpoledních hodinách zadržena v prodejně se sportovními potřebami v nákupním centru na ulici Pražská dvaapadesátiletá žena. Pracovník ostrahy na místě strážníkům sdělil, že dotyčná si do tašky vložila zboží, se kterým následně prošla přes pokladnu bez zaplacení. Na místě se zjistilo, že žena odcizila výhradně pánské zboží a to šest kusů sportovních triček různých značek a jedny outdoorové kalhoty.