> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Mše a debaty s byznysmeny

vloženo: 05.06.2017           komentářů: 0

Mše a debaty s byznysmeny – v červnu se v Praze a Olomouci setkají křesťansky smýšlející podnikatelé

V první polovině června se v Praze a Olomouci uskuteční setkání tuzemských křesťansky smýšlejících podnikatelů. Obě akce se budou konat pod záštitou sdružení křesťanských podnikatelů KOMPAS. Setkání zahájí vždy mše svatá následovaná besedou s odborníky a závěrečným networkingem.
Křesťanští podnikatelé se v hlavním městě a na Hané sejdou letos podruhé, i tentokrát akci pořádá v Česku jedinečné sdružení KOMPAS – Křesťanští Obchodníci, Manažeři, Podnikatelé A Samostatně výdělečné osoby.
„Setkání jsme směřovali na druhý a třetí červnový týden. První se uskuteční 7. června v Praze, druhá akce je pak naplánována na 15. června v Olomouci. Obě setkání mají stejný program – zahájí je vždy mše svatá, následovat bude beseda s odborníkem a konec bude patřit networkingu,“ řekl spoluzakladatel sdružení KOMPAS Jiří Jemelka.
Vybraným odborníkem pražského setkání bude Zdeněk Mrázek, jednatel společnosti Elektroline, a. s., zabývající se výrobou tramvajových přestavníků, traťových elektronických systémů či projektování MHD. Zdeněk Mrázek je křesťan a přes 30 let také salesián.
„Pan Mrázek na pražské besedě pohovoří nejen o svých zkušenostech z managementu velké firmy, ale také o kombinaci podnikání a salesiánské spirituality, což jsou dvě věci, které se zdají na první pohled protichůdné. Spolu s ním vystoupí na setkání i jeho brzký nástupce ve firmě, Václav Svoboda,“ přiblížil program besedy Jiří Jemelka.
Hlavním hostem olomouckého setkání bude generální ředitel Moravského peněžního ústavu Radomír Lapčík, jenž v čele této instituce stojí od jejího vzniku v roce 1996. Lapčík je zároveň šéfem nadačního fondu CREDO, který má za cíl šířit a upevňovat křesťanské hodnoty ve společnosti, v charitativní oblasti pak podporuje především rodiny s postiženými dětmi.
O obou setkáních i celém sdružení, které spojuje desítky podnikatelů v Česku, najdete více na www.krestanskypodnikatel.cz.

autor: www.krestanskypodnikatel.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

20.09.2017

Auto není trezor
V úterý 19.9.2017 hodinu po poledni vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc na oznámení o poškozeném vozidle na ulici U Botanické zahrady. Hlídka na místě zjistila, že se zde nachází zaparkované vozidlo značky Dodge, které má rozbitou skleněnou výplň u pravých zadních dveří. Přes operační středisko se následně podařilo kontaktovat majitele vozidla. Ten následně strážníkům uvedl, že došlo k odcizení tašky, ve které se nacházelo sportovní vybavení. Vzhledem k uvedeným skutečnostem byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si celou věc převzala.

19.09.2017

Mladík odcizil reklamní tabuli
Dnes po půl druhé ráno spatřil pracovník Městského kamerového dohlížecího systému na kamerách mladíka, který na ulici 1. máje nese reklamní tabuli. Ta byla původně umístěna na mobilním oplocení zde probíhající stavby. Vyslané hlídce se na místě podařilo kontaktovat dvaadvacetiletého mladíka z Prahy, který pod paží nesl tabuli o rozměrech 50 x 50 cm.

18.09.2017

Spory o túje vyřešila
V neděli 17.9.2017 po poledni vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc na telefonické oznámení na ulici Přichystalova, podle kterého mělo docházet mezi sousedy ke sporu ohledně tújí. Hlídka se na místě od oznamovatelky dozvěděla, že soused přes plot zkrátil o šedesát centimetrů deset vzrostlých tújí. Muž, který měl túje ořezat, k celé věci sdělil, že stromky stínily na pozemek a sousedka je nebyla schopna ani přes upozornění upravit.

13.09.2017

Muž si ustlal na toaletách
Ve středu 13.9.2017 kolem půl sedmé ráno, přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení o muži, který spí na WC pro hosty v hotelu na ulici 1. máje. Strážníci na místě šestačtyřicetiletého muže z Opavy, který byl lehce pod vlivem alkoholu, probudili a ten následně místo opustil.

13.09.2017

S upravenou taškou kradl v obchodech
Oznámení o zadrženém pachateli krádeže v prodejně s oblečením v nákupním centru na ulici Polská, přijalo včera po čtvrté hodině odpolední operační středisko. Pracovník ostrahy strážníkům sdělil, že zadržel muže, který prošel se zbožím přes pokladny bez zaplacení a při jeho odchodu z prodejny se spustil alarm bezpečnostního rámu. Při řešení celého incidentu bylo zjištěno, že muž si nákupní tašku z vnitřní části vypolstroval tak, aby nedošlo ke spuštění alarmu. V tomto případě mu trik nevyšel a v tašce se našly dvě mikiny v hodnotě necelých jeden tisíc korun. Dále byly v tašce ukryty dvoje tepláky v hodnotě přes 1 500,- Kč, které měl muž odcizit v jiném obchodě.