> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Mše a debaty s byznysmeny

vloženo: 05.06.2017           komentářů: 0

Mše a debaty s byznysmeny – v červnu se v Praze a Olomouci setkají křesťansky smýšlející podnikatelé

V první polovině června se v Praze a Olomouci uskuteční setkání tuzemských křesťansky smýšlejících podnikatelů. Obě akce se budou konat pod záštitou sdružení křesťanských podnikatelů KOMPAS. Setkání zahájí vždy mše svatá následovaná besedou s odborníky a závěrečným networkingem.
Křesťanští podnikatelé se v hlavním městě a na Hané sejdou letos podruhé, i tentokrát akci pořádá v Česku jedinečné sdružení KOMPAS – Křesťanští Obchodníci, Manažeři, Podnikatelé A Samostatně výdělečné osoby.
„Setkání jsme směřovali na druhý a třetí červnový týden. První se uskuteční 7. června v Praze, druhá akce je pak naplánována na 15. června v Olomouci. Obě setkání mají stejný program – zahájí je vždy mše svatá, následovat bude beseda s odborníkem a konec bude patřit networkingu,“ řekl spoluzakladatel sdružení KOMPAS Jiří Jemelka.
Vybraným odborníkem pražského setkání bude Zdeněk Mrázek, jednatel společnosti Elektroline, a. s., zabývající se výrobou tramvajových přestavníků, traťových elektronických systémů či projektování MHD. Zdeněk Mrázek je křesťan a přes 30 let také salesián.
„Pan Mrázek na pražské besedě pohovoří nejen o svých zkušenostech z managementu velké firmy, ale také o kombinaci podnikání a salesiánské spirituality, což jsou dvě věci, které se zdají na první pohled protichůdné. Spolu s ním vystoupí na setkání i jeho brzký nástupce ve firmě, Václav Svoboda,“ přiblížil program besedy Jiří Jemelka.
Hlavním hostem olomouckého setkání bude generální ředitel Moravského peněžního ústavu Radomír Lapčík, jenž v čele této instituce stojí od jejího vzniku v roce 1996. Lapčík je zároveň šéfem nadačního fondu CREDO, který má za cíl šířit a upevňovat křesťanské hodnoty ve společnosti, v charitativní oblasti pak podporuje především rodiny s postiženými dětmi.
O obou setkáních i celém sdružení, které spojuje desítky podnikatelů v Česku, najdete více na www.krestanskypodnikatel.cz.

autor: www.krestanskypodnikatel.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

01.11.2017

Během dvou hodin přišla dívka o kolo
Včera po deváté hodině večer se osobně na služebnu městské policie dostavila jedenadvacetiletá dívka, které zde oznámila krádež jízdního kola. Dívka strážníkům sdělila, že si toho dne kolem sedmé hodiny večer uzamkla své jízdní kolo u zábradlí na ulici Jeremenkova a šla si zacvičit do fit centra. Po necelých dvou hodinách se na místo vrátila, ale na místě se nacházel pouze zámek od kola. Vzhledem k ceně kola se bude případem, pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem, zabývat správní orgán.

01.11.2017

Muž svařoval fólie uprostřed silnice
Telefonické oznámení o muži, který zabral část pozemní komunikace na ulici U Panelárny a svařuje zde fólie, přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc včera v deset hodin dopoledne. Hlídka na místě zjistila, že pracovník firmy zde rozvinul cca 30 metrů fólie, kterou svařuje. Vzhledem k tomu, že muž nepředložil povolení ke zvláštnímu užívání komunikace a činnost odmítl ukončit, byla celá věc oznámena správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku dle zákona o pozemních komunikacích.

30.10.2017

Extrémní vítr zaměstnal strážníky
Na dvě desítky oznámení v souvislosti se silným větrem přijalo během uplynulé neděle Operační středisko Městské policie Olomouc. Lidé oznamovali popadané střešní tašky, padající omítku, spadené stromy, poletující polystyren ze staveb, vyhnuté mobilní oplocení nebo spadené mobilní WC na osobní automobil.

27.10.2017

Pořezaný muž
Operační středisko Městské policie Olomouc přijalo ve čtvrtek 26.10.2017 v 18:18 hodin telefonické oznámení o pořezaném muži před provozovnou Taverna Alegra na ulici Kateřinská v Olomouci. Po příjezdu na místo hlídka kontaktovala oznamovatele, který uvedl, že mu pořezaný muž sdělil, že se pořezal sám a hodlá v tom pokračovat. Poté z místa utekl. Strážníkům se podařilo pořezaného muže nalézt. Ten měl řezné poranění na zápěstí levé ruky. Strážníci mu poraněnou ruku ošetřili a přivolali na místo Zdravotnickou záchrannou službu Olomouckého kraje. Pořezaný muž odmítl strážníkům prokázat svou totožnost a po opakované výzvě k prokázání totožnosti se pokusil o útěk se slovy, že na žádné doktory čekat nebude a že se bude dále sebepoškozovat. Aby zabránili jeho útěku a možnému dalšímu sebepoškozování, použili strážníci proti muži hmaty a chvaty sebeobrany a přiložili mu pouta.

25.10.2017

Vjezd do pěší zóny se muži nevyplatil
Ve středu 25.10.2017 v 11:31 hodin zastavila hlídka strážníků Městské policie Olomouc vozidlo Škoda Octavia, které se pohybovalo v pěší zóně na Horním náměstí v Olomouci a jehož řidič byl tedy důvodně podezřelý ze spáchání přestupku proti bezpečnosti silničního provozu. Na výzvu strážníků k předložení řidičského průkazu řidič uvedeného vozidla odpověděl, že řidičský průkaz nemá. Následným šetřením strážníci zjistili, že čtyřiašedesátiletý muž z obce na Olomoucku má vysloven zákaz řízení motorových vozidel.