> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Tvarůžková střela 2017

vloženo: 08.06.2017           komentářů: 0

Tvarůžková střela 2017 mezi zrakově postiženými má svého vítěze

27.5.2017 se v prostorech TyfloCentra Olomouc, o.p.s. uskutečnil 13. ročník soutěže ve zvukové střelbě s názvem Tvarůžková střela. Tento den se sešlo 29 střelců se zrakovým postižením z celé republiky, aby poměřili své síly.

„Tato akce má u nás tradici a je součástí ostatních soutěží po celé ČR. Je rovněž kvalifikační soutěží na MČR ve zvukové střelbě“, řekl organizátor a bývalý mistr České republiky, Mgr. Lukáš Lacina.


13. ročník v Olomouci vyhrál Marek Šimíček v kategorii mužů a Lenka Matějná za kategorii žen.


Zvuková střelba není jen výsadou zrakově postižených střelců, ale může si jí vyzkoušet každý. Pomocí klapek na očích mají všichni rovné podmínky a proto je možné, že se mohou utkat vidící i lidé se zrakovým postižením společně.

Celá akce se uskutečnila za podpory společnosti A. W. spol. s r. o. Loštice, která je hlavním partnerem několik let a do turnaje vždy věnuje ceny pro účastníky.

„Pokud vás zvuková střelba zajímá a máte chuť si jí vyzkoušet, máte možnost každou středu od 13.30 hodin do 15.30 hodin v klubovně TyfloCentra Olomouc“, zakončuje Mgr. Lukáš Lacina.

autor: TyfloCentrum Olomouc

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

25.05.2018

Kytarista budil spící občany
S oznámením o muži, který hraje před restaurací na ulici Komenského na kytaru a ruší tak noční klid, se na Městskou policii Olomouc obrátil dnes před půl třetí ráno starší muž. Strážníci na místě kontaktovali čtyřicetiletého muže, který zde hrál na kytaru. Muž byl strážníky poučen, že tato noční doba není zrovna nejvhodnější na kytarové vystoupení a celá věc byla na místě vyřešena napomenutím.

25.05.2018

Týden plný nálezů
Od pondělka vyjížděli strážníci na šest oznámení do lokalit na ulicích Polská (ve dvou případech), Stupkova, Zeyerova, U Dětského domova a do Bezručových sadů. Celkem bylo na místech odebráno a následně uloženo k odborné likvidace celkem sedm kusů infekčního materiálů. V letošním roce Operační středisko Městské policie Olomouc přijalo celkem 115 oznámení, kdy bylo odebráno celkem 270 kusů injekčních stříkaček.

24.05.2018

O dítě se musela postarat
Včera v odpoledních hodinách přijala hlídka Městské policie Olomouc oznámení o podnapilé ženě, která se s kočárkem pohybuje na ulici Schweitzerova. Na uvedené ulici hlídka nalezla ženu odpovídající popisu, která byla značně posilněna alkoholem. Orientační dechovou zkouškou byla na místě u ženy zjištěna hodnota 2,6 promile alkoholu v dechu. Vzhledem ke stavu ženy byla na místo přivolána její matka, která si vnučku převzala do péče. Samotná žena byla hlídkou převezena na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění. Případ byl zaslán příslušnému oddělení Odboru sociálních věcí Magistrátu města Olomouce k dalšímu řešení.

24.05.2018

Srnce musel odklidit veterinární technik
Ve čtvrtek 24.5.2018 v ranních hodinách přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení o nálezu mrtvého srnce na ulici Lužní v Chomoutově. Hlídka na místě zjistila, že se zde u zídky rodinného domu opravdu nachází mrtvé zvíře. Strážníci z místa přivolali veterinárního technika, který se postaral o odstraněné kadáveru. Od začátku letošního roku strážníci řešili celkem 42 oznámení o nálezu mrtvých zvířat.

23.05.2018

Chtěla vybavit svého muže?
S odcizeným zbožím za bezmála 3 400,- Kč byla včera v odpoledních hodinách zadržena v prodejně se sportovními potřebami v nákupním centru na ulici Pražská dvaapadesátiletá žena. Pracovník ostrahy na místě strážníkům sdělil, že dotyčná si do tašky vložila zboží, se kterým následně prošla přes pokladnu bez zaplacení. Na místě se zjistilo, že žena odcizila výhradně pánské zboží a to šest kusů sportovních triček různých značek a jedny outdoorové kalhoty.