> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

První česko-slovensko-čínské

vloženo: 12.06.2017           komentářů: 0

První česko-slovensko-čínské investiční fórum přivedlo do Olomouce čínskou politickou delegaci i zástupce významných firem
V Olomouci dnes proběhl první ročník česko-slovensko-čínského investičního a obchodního fóra. Pod záštitou prezidenta České republiky Miloše Zemana a hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka ho zorganizovala Česko-slovensko-čínská komora ve spolupráci se společností Fondesy Consulting.
Vedle zástupců Česko-slovensko-čínské komory (v čele s jejím prezidentem Romanem Spáčilem), Statutárního města Olomouce (primátor Antonín Staněk) a Olomouckého kraje (Pavel Šoltys, náměstek hejtmana) se fóra zúčastnila také politická delegace z města Yangjiang (provincie Guangdong) v čele s ředitelem stálého výboru lidového kongresu tohoto města Chen Xiaoshanem.
Fóra se zúčastnil také zástupce Kanceláře prezidenta republiky (Radek Augustin, ředitel analytického odboru), dále zástupci společností Fondesy (Liu Xudong), Bank of China (Jan Kropík), Okresní hospodářské komory Olomouc (Vlastimil Navrátil, Radim Kašpar), Hospodářské komory hl. m. Prahy (František Blažek) a mnoho dalších hostů a řečníků.
Touto akcí komora navázala na velmi dobré vztahy s představiteli provincie Guangdong, která je jednou z ekonomicky nejsilnějších čínských provincií a s níž komora už v minulosti uzavřela čtyři memoranda o spolupráci. Představitelé obou zemí se i dnes ujistili, že chtějí ve vzájemné spolupráci velmi aktivně pokračovat.
„Jsem velmi rád, že jsme na tomto fóru mohli představit naše město Yangjiang. Získali jsme mnoho zajímavých a důležitých informací pro naše podnikatele, kteří by chtěli s olomouckými, potažmo českými firmami spolupracovat,“ uvedl Chen Xiaoshan.
První investiční česko-slovensko-čínské fórum bylo výjimečné právě přítomností českých i čínských podnikatelů, kteří měli příležitost a prostor jednat o konkrétních možnostech obchodní spolupráce.
„Dnešní akce splnila nad míru naše očekávání. Česko-slovensko-čínská komora má v plánu mnoho dalších aktivit vedoucích ke vzájemné spolupráci českých a čínských firem i ke kulturnímu a turistickému sbližování obou zemí. Již nyní například víme, že budeme opět pověřeni realizací delegace zástupců šedesáti českých firem na velký zářijový obchodní veletrh v provincii Guangdong,“ komentoval první investiční fórum Roman Spáčil.
Vedle účasti na fóru měla čínská politická delegace dnes na programu také návštěvu BEA campusu Olomouc, kterou realizovala Moravská vysoká škola Olomouc a představitele města Yangjiang přijal na olomoucké radnici na krátkou návštěvu také primátor Antonín Staněk.


autor: www.beacentrum.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

25.05.2018

Kytarista budil spící občany
S oznámením o muži, který hraje před restaurací na ulici Komenského na kytaru a ruší tak noční klid, se na Městskou policii Olomouc obrátil dnes před půl třetí ráno starší muž. Strážníci na místě kontaktovali čtyřicetiletého muže, který zde hrál na kytaru. Muž byl strážníky poučen, že tato noční doba není zrovna nejvhodnější na kytarové vystoupení a celá věc byla na místě vyřešena napomenutím.

25.05.2018

Týden plný nálezů
Od pondělka vyjížděli strážníci na šest oznámení do lokalit na ulicích Polská (ve dvou případech), Stupkova, Zeyerova, U Dětského domova a do Bezručových sadů. Celkem bylo na místech odebráno a následně uloženo k odborné likvidace celkem sedm kusů infekčního materiálů. V letošním roce Operační středisko Městské policie Olomouc přijalo celkem 115 oznámení, kdy bylo odebráno celkem 270 kusů injekčních stříkaček.

24.05.2018

O dítě se musela postarat
Včera v odpoledních hodinách přijala hlídka Městské policie Olomouc oznámení o podnapilé ženě, která se s kočárkem pohybuje na ulici Schweitzerova. Na uvedené ulici hlídka nalezla ženu odpovídající popisu, která byla značně posilněna alkoholem. Orientační dechovou zkouškou byla na místě u ženy zjištěna hodnota 2,6 promile alkoholu v dechu. Vzhledem ke stavu ženy byla na místo přivolána její matka, která si vnučku převzala do péče. Samotná žena byla hlídkou převezena na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění. Případ byl zaslán příslušnému oddělení Odboru sociálních věcí Magistrátu města Olomouce k dalšímu řešení.

24.05.2018

Srnce musel odklidit veterinární technik
Ve čtvrtek 24.5.2018 v ranních hodinách přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení o nálezu mrtvého srnce na ulici Lužní v Chomoutově. Hlídka na místě zjistila, že se zde u zídky rodinného domu opravdu nachází mrtvé zvíře. Strážníci z místa přivolali veterinárního technika, který se postaral o odstraněné kadáveru. Od začátku letošního roku strážníci řešili celkem 42 oznámení o nálezu mrtvých zvířat.

23.05.2018

Chtěla vybavit svého muže?
S odcizeným zbožím za bezmála 3 400,- Kč byla včera v odpoledních hodinách zadržena v prodejně se sportovními potřebami v nákupním centru na ulici Pražská dvaapadesátiletá žena. Pracovník ostrahy na místě strážníkům sdělil, že dotyčná si do tašky vložila zboží, se kterým následně prošla přes pokladnu bez zaplacení. Na místě se zjistilo, že žena odcizila výhradně pánské zboží a to šest kusů sportovních triček různých značek a jedny outdoorové kalhoty.