> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

První česko-slovensko-čínské

vloženo: 12.06.2017           komentářů: 0

První česko-slovensko-čínské investiční fórum přivedlo do Olomouce čínskou politickou delegaci i zástupce významných firem
V Olomouci dnes proběhl první ročník česko-slovensko-čínského investičního a obchodního fóra. Pod záštitou prezidenta České republiky Miloše Zemana a hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka ho zorganizovala Česko-slovensko-čínská komora ve spolupráci se společností Fondesy Consulting.
Vedle zástupců Česko-slovensko-čínské komory (v čele s jejím prezidentem Romanem Spáčilem), Statutárního města Olomouce (primátor Antonín Staněk) a Olomouckého kraje (Pavel Šoltys, náměstek hejtmana) se fóra zúčastnila také politická delegace z města Yangjiang (provincie Guangdong) v čele s ředitelem stálého výboru lidového kongresu tohoto města Chen Xiaoshanem.
Fóra se zúčastnil také zástupce Kanceláře prezidenta republiky (Radek Augustin, ředitel analytického odboru), dále zástupci společností Fondesy (Liu Xudong), Bank of China (Jan Kropík), Okresní hospodářské komory Olomouc (Vlastimil Navrátil, Radim Kašpar), Hospodářské komory hl. m. Prahy (František Blažek) a mnoho dalších hostů a řečníků.
Touto akcí komora navázala na velmi dobré vztahy s představiteli provincie Guangdong, která je jednou z ekonomicky nejsilnějších čínských provincií a s níž komora už v minulosti uzavřela čtyři memoranda o spolupráci. Představitelé obou zemí se i dnes ujistili, že chtějí ve vzájemné spolupráci velmi aktivně pokračovat.
„Jsem velmi rád, že jsme na tomto fóru mohli představit naše město Yangjiang. Získali jsme mnoho zajímavých a důležitých informací pro naše podnikatele, kteří by chtěli s olomouckými, potažmo českými firmami spolupracovat,“ uvedl Chen Xiaoshan.
První investiční česko-slovensko-čínské fórum bylo výjimečné právě přítomností českých i čínských podnikatelů, kteří měli příležitost a prostor jednat o konkrétních možnostech obchodní spolupráce.
„Dnešní akce splnila nad míru naše očekávání. Česko-slovensko-čínská komora má v plánu mnoho dalších aktivit vedoucích ke vzájemné spolupráci českých a čínských firem i ke kulturnímu a turistickému sbližování obou zemí. Již nyní například víme, že budeme opět pověřeni realizací delegace zástupců šedesáti českých firem na velký zářijový obchodní veletrh v provincii Guangdong,“ komentoval první investiční fórum Roman Spáčil.
Vedle účasti na fóru měla čínská politická delegace dnes na programu také návštěvu BEA campusu Olomouc, kterou realizovala Moravská vysoká škola Olomouc a představitele města Yangjiang přijal na olomoucké radnici na krátkou návštěvu také primátor Antonín Staněk.


autor: www.beacentrum.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

20.09.2017

Auto není trezor
V úterý 19.9.2017 hodinu po poledni vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc na oznámení o poškozeném vozidle na ulici U Botanické zahrady. Hlídka na místě zjistila, že se zde nachází zaparkované vozidlo značky Dodge, které má rozbitou skleněnou výplň u pravých zadních dveří. Přes operační středisko se následně podařilo kontaktovat majitele vozidla. Ten následně strážníkům uvedl, že došlo k odcizení tašky, ve které se nacházelo sportovní vybavení. Vzhledem k uvedeným skutečnostem byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si celou věc převzala.

19.09.2017

Mladík odcizil reklamní tabuli
Dnes po půl druhé ráno spatřil pracovník Městského kamerového dohlížecího systému na kamerách mladíka, který na ulici 1. máje nese reklamní tabuli. Ta byla původně umístěna na mobilním oplocení zde probíhající stavby. Vyslané hlídce se na místě podařilo kontaktovat dvaadvacetiletého mladíka z Prahy, který pod paží nesl tabuli o rozměrech 50 x 50 cm.

18.09.2017

Spory o túje vyřešila
V neděli 17.9.2017 po poledni vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc na telefonické oznámení na ulici Přichystalova, podle kterého mělo docházet mezi sousedy ke sporu ohledně tújí. Hlídka se na místě od oznamovatelky dozvěděla, že soused přes plot zkrátil o šedesát centimetrů deset vzrostlých tújí. Muž, který měl túje ořezat, k celé věci sdělil, že stromky stínily na pozemek a sousedka je nebyla schopna ani přes upozornění upravit.

13.09.2017

Muž si ustlal na toaletách
Ve středu 13.9.2017 kolem půl sedmé ráno, přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení o muži, který spí na WC pro hosty v hotelu na ulici 1. máje. Strážníci na místě šestačtyřicetiletého muže z Opavy, který byl lehce pod vlivem alkoholu, probudili a ten následně místo opustil.

13.09.2017

S upravenou taškou kradl v obchodech
Oznámení o zadrženém pachateli krádeže v prodejně s oblečením v nákupním centru na ulici Polská, přijalo včera po čtvrté hodině odpolední operační středisko. Pracovník ostrahy strážníkům sdělil, že zadržel muže, který prošel se zbožím přes pokladny bez zaplacení a při jeho odchodu z prodejny se spustil alarm bezpečnostního rámu. Při řešení celého incidentu bylo zjištěno, že muž si nákupní tašku z vnitřní části vypolstroval tak, aby nedošlo ke spuštění alarmu. V tomto případě mu trik nevyšel a v tašce se našly dvě mikiny v hodnotě necelých jeden tisíc korun. Dále byly v tašce ukryty dvoje tepláky v hodnotě přes 1 500,- Kč, které měl muž odcizit v jiném obchodě.