> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

První česko-slovensko-čínské

vloženo: 12.06.2017           komentářů: 0

První česko-slovensko-čínské investiční fórum přivedlo do Olomouce čínskou politickou delegaci i zástupce významných firem
V Olomouci dnes proběhl první ročník česko-slovensko-čínského investičního a obchodního fóra. Pod záštitou prezidenta České republiky Miloše Zemana a hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka ho zorganizovala Česko-slovensko-čínská komora ve spolupráci se společností Fondesy Consulting.
Vedle zástupců Česko-slovensko-čínské komory (v čele s jejím prezidentem Romanem Spáčilem), Statutárního města Olomouce (primátor Antonín Staněk) a Olomouckého kraje (Pavel Šoltys, náměstek hejtmana) se fóra zúčastnila také politická delegace z města Yangjiang (provincie Guangdong) v čele s ředitelem stálého výboru lidového kongresu tohoto města Chen Xiaoshanem.
Fóra se zúčastnil také zástupce Kanceláře prezidenta republiky (Radek Augustin, ředitel analytického odboru), dále zástupci společností Fondesy (Liu Xudong), Bank of China (Jan Kropík), Okresní hospodářské komory Olomouc (Vlastimil Navrátil, Radim Kašpar), Hospodářské komory hl. m. Prahy (František Blažek) a mnoho dalších hostů a řečníků.
Touto akcí komora navázala na velmi dobré vztahy s představiteli provincie Guangdong, která je jednou z ekonomicky nejsilnějších čínských provincií a s níž komora už v minulosti uzavřela čtyři memoranda o spolupráci. Představitelé obou zemí se i dnes ujistili, že chtějí ve vzájemné spolupráci velmi aktivně pokračovat.
„Jsem velmi rád, že jsme na tomto fóru mohli představit naše město Yangjiang. Získali jsme mnoho zajímavých a důležitých informací pro naše podnikatele, kteří by chtěli s olomouckými, potažmo českými firmami spolupracovat,“ uvedl Chen Xiaoshan.
První investiční česko-slovensko-čínské fórum bylo výjimečné právě přítomností českých i čínských podnikatelů, kteří měli příležitost a prostor jednat o konkrétních možnostech obchodní spolupráce.
„Dnešní akce splnila nad míru naše očekávání. Česko-slovensko-čínská komora má v plánu mnoho dalších aktivit vedoucích ke vzájemné spolupráci českých a čínských firem i ke kulturnímu a turistickému sbližování obou zemí. Již nyní například víme, že budeme opět pověřeni realizací delegace zástupců šedesáti českých firem na velký zářijový obchodní veletrh v provincii Guangdong,“ komentoval první investiční fórum Roman Spáčil.
Vedle účasti na fóru měla čínská politická delegace dnes na programu také návštěvu BEA campusu Olomouc, kterou realizovala Moravská vysoká škola Olomouc a představitele města Yangjiang přijal na olomoucké radnici na krátkou návštěvu také primátor Antonín Staněk.


autor: www.beacentrum.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

01.11.2017

Během dvou hodin přišla dívka o kolo
Včera po deváté hodině večer se osobně na služebnu městské policie dostavila jedenadvacetiletá dívka, které zde oznámila krádež jízdního kola. Dívka strážníkům sdělila, že si toho dne kolem sedmé hodiny večer uzamkla své jízdní kolo u zábradlí na ulici Jeremenkova a šla si zacvičit do fit centra. Po necelých dvou hodinách se na místo vrátila, ale na místě se nacházel pouze zámek od kola. Vzhledem k ceně kola se bude případem, pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem, zabývat správní orgán.

01.11.2017

Muž svařoval fólie uprostřed silnice
Telefonické oznámení o muži, který zabral část pozemní komunikace na ulici U Panelárny a svařuje zde fólie, přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc včera v deset hodin dopoledne. Hlídka na místě zjistila, že pracovník firmy zde rozvinul cca 30 metrů fólie, kterou svařuje. Vzhledem k tomu, že muž nepředložil povolení ke zvláštnímu užívání komunikace a činnost odmítl ukončit, byla celá věc oznámena správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku dle zákona o pozemních komunikacích.

30.10.2017

Extrémní vítr zaměstnal strážníky
Na dvě desítky oznámení v souvislosti se silným větrem přijalo během uplynulé neděle Operační středisko Městské policie Olomouc. Lidé oznamovali popadané střešní tašky, padající omítku, spadené stromy, poletující polystyren ze staveb, vyhnuté mobilní oplocení nebo spadené mobilní WC na osobní automobil.

27.10.2017

Pořezaný muž
Operační středisko Městské policie Olomouc přijalo ve čtvrtek 26.10.2017 v 18:18 hodin telefonické oznámení o pořezaném muži před provozovnou Taverna Alegra na ulici Kateřinská v Olomouci. Po příjezdu na místo hlídka kontaktovala oznamovatele, který uvedl, že mu pořezaný muž sdělil, že se pořezal sám a hodlá v tom pokračovat. Poté z místa utekl. Strážníkům se podařilo pořezaného muže nalézt. Ten měl řezné poranění na zápěstí levé ruky. Strážníci mu poraněnou ruku ošetřili a přivolali na místo Zdravotnickou záchrannou službu Olomouckého kraje. Pořezaný muž odmítl strážníkům prokázat svou totožnost a po opakované výzvě k prokázání totožnosti se pokusil o útěk se slovy, že na žádné doktory čekat nebude a že se bude dále sebepoškozovat. Aby zabránili jeho útěku a možnému dalšímu sebepoškozování, použili strážníci proti muži hmaty a chvaty sebeobrany a přiložili mu pouta.

25.10.2017

Vjezd do pěší zóny se muži nevyplatil
Ve středu 25.10.2017 v 11:31 hodin zastavila hlídka strážníků Městské policie Olomouc vozidlo Škoda Octavia, které se pohybovalo v pěší zóně na Horním náměstí v Olomouci a jehož řidič byl tedy důvodně podezřelý ze spáchání přestupku proti bezpečnosti silničního provozu. Na výzvu strážníků k předložení řidičského průkazu řidič uvedeného vozidla odpověděl, že řidičský průkaz nemá. Následným šetřením strážníci zjistili, že čtyřiašedesátiletý muž z obce na Olomoucku má vysloven zákaz řízení motorových vozidel.