> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

MFF Kralinale přinese divákovi

vloženo: 22.06.2017           komentářů: 0

V Olomouci odstartuje 18. 8. 2017 první ročník třídenního Mezinárodního filmového festivalu Kralinale! MFF Kralinale přinese divákovi dvanáct filmových projekcí, které si rozhodně nemůžete nechat ujít. Filmovou třešničkou bude japonský „růžový“ film tzv. pink film. Vsadíme se, že nic podobného jste ještě neviděli. Pojďte s námi překonávat hranice…
Náš každodenní život se skládá z tisíců rozhodnutí, disponujeme nepřebernými možnostmi, a jak se rozhodneme, závisí jen na nás. MFF Kralinale divákovi přiblíží nevšední životní příběhy a nelehká rozhodnutí, kterým museli lidé odjakživa čelit.
Podrobný program zveřejníme již brzy! Odtajníme však, že uvidíte například filmy jako Casablanca, Král Šumavy či Alois Nebel. Sledujte nás na www.kralinale.cz a na facebookových stránkách www.facebook.cz/Mffkralinale.
Filmové projekce budou probíhat v  S-Clubu a v plánu jsou i open air projekce v přilehlém okolí. Jak říká hlavní pořadatel soutěže Mgr. Roman Štěpánek z agentury RPSC ideas: „Filmové festivaly a léto prostě patří neodmyslitelně k sobě, proto jsme se rozhodli uspořádat v Olomouci MFF Kralinale.“
Čeká na vás, kromě skvělých filmů, také bohatý doprovodný program. V rámci MFF Kralinale budou probíhat koncerty, sportovní, umělecké workshopy i přednášky inspirativních osobností. Přijede také čestný host a podporovatel MFF Kralinale herec Leoš Noha!
Do diáře si proto zapište 18. – 20. 8. 2017! Uvidíme se na MFF Kralinale!

autor: Bc. Nadija Bodnarová

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

20.09.2017

Auto není trezor
V úterý 19.9.2017 hodinu po poledni vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc na oznámení o poškozeném vozidle na ulici U Botanické zahrady. Hlídka na místě zjistila, že se zde nachází zaparkované vozidlo značky Dodge, které má rozbitou skleněnou výplň u pravých zadních dveří. Přes operační středisko se následně podařilo kontaktovat majitele vozidla. Ten následně strážníkům uvedl, že došlo k odcizení tašky, ve které se nacházelo sportovní vybavení. Vzhledem k uvedeným skutečnostem byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si celou věc převzala.

19.09.2017

Mladík odcizil reklamní tabuli
Dnes po půl druhé ráno spatřil pracovník Městského kamerového dohlížecího systému na kamerách mladíka, který na ulici 1. máje nese reklamní tabuli. Ta byla původně umístěna na mobilním oplocení zde probíhající stavby. Vyslané hlídce se na místě podařilo kontaktovat dvaadvacetiletého mladíka z Prahy, který pod paží nesl tabuli o rozměrech 50 x 50 cm.

18.09.2017

Spory o túje vyřešila
V neděli 17.9.2017 po poledni vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc na telefonické oznámení na ulici Přichystalova, podle kterého mělo docházet mezi sousedy ke sporu ohledně tújí. Hlídka se na místě od oznamovatelky dozvěděla, že soused přes plot zkrátil o šedesát centimetrů deset vzrostlých tújí. Muž, který měl túje ořezat, k celé věci sdělil, že stromky stínily na pozemek a sousedka je nebyla schopna ani přes upozornění upravit.

13.09.2017

Muž si ustlal na toaletách
Ve středu 13.9.2017 kolem půl sedmé ráno, přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení o muži, který spí na WC pro hosty v hotelu na ulici 1. máje. Strážníci na místě šestačtyřicetiletého muže z Opavy, který byl lehce pod vlivem alkoholu, probudili a ten následně místo opustil.

13.09.2017

S upravenou taškou kradl v obchodech
Oznámení o zadrženém pachateli krádeže v prodejně s oblečením v nákupním centru na ulici Polská, přijalo včera po čtvrté hodině odpolední operační středisko. Pracovník ostrahy strážníkům sdělil, že zadržel muže, který prošel se zbožím přes pokladny bez zaplacení a při jeho odchodu z prodejny se spustil alarm bezpečnostního rámu. Při řešení celého incidentu bylo zjištěno, že muž si nákupní tašku z vnitřní části vypolstroval tak, aby nedošlo ke spuštění alarmu. V tomto případě mu trik nevyšel a v tašce se našly dvě mikiny v hodnotě necelých jeden tisíc korun. Dále byly v tašce ukryty dvoje tepláky v hodnotě přes 1 500,- Kč, které měl muž odcizit v jiném obchodě.