> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Svět kostek Olomouc 2018

vloženo: 06.10.2018           komentářů: 0

Zveme Vás na podzim 6 a 7.10.2018 na již čtvrtou Olomouckou výstavu SVĚT KOSTEK.
Sobota 10-18 hod. Neděle 9-17 hod.
Střední škola polytechnická, Rooseveltova 79, Olomouc

Jako každý rok jsme pro návštěvníky připravili zase o něco lepší zábavu pro celou rodinu.
Na co se můžete těšit?

- 2 přízemní sály přes 1000 m2 plné LEGO modelů od desítek umělců nejen z ČR, ale letos poprvé i ze zahraničí.
- Krásné statické, pohyblivé nebo i svítící LEGO modely postavené
podle skutečných vzorů i podle nekonečné fantazie..

Ještě větší hrací koutky:
- I letos se můžete těšit na desítky tisíc kostek na volné stavění a stoly s různými druhy barevné zábavy. Převážně základních kostek a Dupla máme téměř trojnásobek.

Soutěže pro děti v novém kabátě s drobnými LEGO dárky
- Nový koncept soutěží je spojený přímo s vystavenými modely a provede vás celou výstavou.
- Více informací doplníme později.

LEGO nákupy za super ceny:
- prodejce Legenio pro vás připravil veliký výběr stavebnic s výstavními slevami.
- Nově můžete využít také obchůdku s drobnými LEGO doplňky, kostkami a zvířátky pro zkrášlení vaší sbírky.

Nejlepší model výstavy?
- Jako předchozí ročníky můžete i tentokrát hlasovat pro model, který se vám nejvíce líbí a stavitele tím v soutěži odměnit za jejich úžasné tvorby.

Děkujeme za vaši pomoc se sdílením události :)

Vstupné:
Rodina (2 dospělí a 1-3 děti) 200,- Kč
Dospělí 80,- Kč
Děti od 3 let a ZTP 50,- Kč

Parkování v areálu školy až pro 200 aut a bezbariérový přístup.

výstavy se účastní samotní stavitelé (autoři vlastních modelů), ti vtáhnou děti do her a ukážou jim, co se dá z LEGA postavit a jak si lze hrát.
Na rozdíl od ostatních výstav, kde si návštěvník prohlíží modely zasklené ve vitrínách, zde probíhají ukázky, diskuze a hraní si.
Inspiraci pro výstavy tohoto druhu jsme vzali ze zahraničí a snažíme se je organizovat v Olomouci i pro naše děti a jejich rodiče.

autor: chairudocreations.com/events

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

12.10.2018

Poté co se najedl, skončil na záchytce
Na muže, který sedí na lavičce u kašny na Dolním náměstí a znečistil kolem sebe prostor obaly od jídla, byli včera po půl deváté večer upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Poté co se hlídka dostavila na místo, muž vše již uklidil. Při řešení oznámení však muž jevil známky značné podnapilosti a nebyl schopen samostatné chůze. Na místo byla proto přivolána převozová služba, která šestatřicetiletého muže odvezla k vystřízlivění. Na protialkoholní a záchytné stanici muži byla zjištěna hodnota 3,7 promile alkoholu v dechu.

11.10.2018

Hledaná dívka byla v baru
Dnes po půl čtvrté ráno se na operační středisko telefonicky obrátil muž, který sdělil, že se v baru na ulici Riegrova nachází osoba, která měla utéct z diagnostického ústavu. Hlídka po příjezdu na místě nalezla nezletilou dívku, u které bylo zjištěno, že se jedná o osobu hledanou nebo pohřešovanou Policií ČR.

10.10.2018

Hluk ze šicího stroje obtěžoval sousedku
Nezvyklý sousedský spor řešili včera v odpoledních hodinách v panelovém domě na ulici Werichova strážníci Městské policie Olomouc. Dvaačtyřicetiletá žena oznámila, že ji sousedka obtěžuje hlukem, který vydává její šicí stroj. Strážníci na místě kontaktovali oznamovatelku i sousedku. Obě ženy uvedly, že se mezi sebou již domluvily s tím, že oznamovatelka pořídí sousedce podložku pod šicí stroj a tím sníží jeho hlučnost.

09.10.2018

Strážníci řešili incident na dětském hři
V úterý 9. října hodinu po poledni vyjížděli strážníci na ulici Kampelíkova, kde mělo dle telefonického oznámení docházet na dětském hřišti k obtěžování dětí neznámou ženou. Po příjezdu hlídky na místo se zde již žádné děti nenacházely, byla zde jen žena, která nesrozumitelně křičela. Třiadvacetiletá žena neustále křičela nelogické věci a v jednu chvíli si roztrhla nohavici od kalhot a následně začala jíst listí z keře. Vzhledem k těmto okolnostem byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, kdy následně lékař rozhodl o umístění na protialkoholní a záchytné stanici.

03.10.2018

Strážníci spolupracovali s revizory
Během včerejšího dne se na strážníky Městské policie Olomouc obrátili ve dvou případech revizoři Dopravního podniku města Olomouce s žádostí o součinnost. Důvodem bylo ověření totožnosti osob, které se přepravovali v dopravních prostředcích bez platných jízdních dokladů. Strážníci tak revizorům asistovali na zastávkách městské hromadné dopravy na třídě Svobody a ulici 17. listopadu. K dnešnímu dni strážníci asistovali revizorům při řešení 321 případů.