> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Činnost klubu 1.HFK Olomouc

vloženo: 07.11.2018           komentářů: 0

V létě letošního roku došlo v našem klubu ke změnám ve vedení klubu, ale v žádném případě to neznamenalo změny ve sportovní strategii a struktuře soutěží ve všech kategoriích. Klubu se ujala skupina lidí, která se podílela na fungování klubu i v předchozím období a platí to i o problematice sportovní.

Podařilo se nám obhájit statut SpSM (sportovní středisko mládeže) na úrovni žákovských kategorií U12 až U15, nadále fungují tři dorostenecká družstva a skvěle se rozvíjí důležité sportovní podhoubí celé struktury družstev v kategoriích přípravkových. Ve sportu, proto i ve fotbalu platí, že nejdůležitějším faktorem fungování klubu jsou kvalifikovaní, odborně zdatní a spolehliví a obětaví trenéři a ty my tady máme. U zmiňovaných přípravkových kategorií jsme do trenérského týmu získali několik mladých a pracovitých trenérů a trenérek, kteří se stávajícími trenéry přípravek, žáků a dorostů tvoří tým, který se v tréninkovém procesu věnuje dětem od U6 po U19. Za to jim patří velké poděkování, protože bez úsilí všech trenérů by to nemohlo fungovat. Snažit se budeme i nadále a velmi rádi přivítáme další kvalifikované trenéry, kteří budou mít zájem posouvat fotbal v Holici na vyšší úroveň. Klub se snaží celkově pro mládež vytvářet lepší a lepší podmínky. V plánu jsou určitá vylepšení tréninkových podmínek a celkového zázemí pro sportovce a širokou veřejnost. Všechno chce ale svůj čas. Nicméně věříme, že se nám postupně bude dařit tyto kroky naplňovat.

Téměř ve všech kategoriích hrajeme nejvyšší soutěže na Moravě s cílem zapojit děti do pohybu a posouvat je postupně v pohybových schopnostech a fotbalových dovednostech, mít radost z dosažených pozitivních výsledků. Mládežnickou základnu tvoří 6 družstev přípravek, 4 družstva žáků a 3 dorostenecká. To je dohromady cca 200 dětí, kterým slouží náš jeden z nejhezčích sportovních areálů na Moravě.

Kromě kompletní struktury mládeže v našem klubu fungují i 2 družstva dospělých. „A“ mužstvo v minulé sezóně sestoupilo z MSFL (III.liga) do divize a naším cílem je v blízké budoucnosti se tam vrátit. V tomto týmu nastupuje cca 7 našich odchovanců z mládežnické základny, což je zcela jistě v této soutěži nejvyšší počet. Kromě toho naše „B“ mužstvo je téměř kompletní složené z hráčů, kteří prošli naší mládežnickou strukturou a my se snažíme, aby se další z nich v krátkém času posunuli do „A“ mužstva a za ně se do kádru „B“ mužstva posunuli další odchovanci s cílem získávat první návyky v dospělém fotbalu.

K naplňování tohoto cíle máme vybudované kvalitní zázemí na stadionu v Holici, které se snažíme v rámci možností vylepšovat. A proto ruku v ruce se sportovní činností klubu jde i rekonstrukce a částečné úpravy stadionu. Jak už jsme dříve informovali, tak na stadionu probíhá rekonstrukce hřiště s umělým povrchem a oplocením tohoto hřiště, jehož termín se pomalu blíží.

Dále prochází změnou první část tribuny, kdy se provádí renovace nátěru, pokračovat se bude opravami opláštění zadní části tribuny, vydláždění mezi prostorů pod tribunami, kde se vzhledově upravuje pochozí část.

V útrobách hlavní obslužné budovy se v šatnách opravují sprchová zařízení.

Dále se upravuje okolní prostor kolem tribun a jednotlivé části stadionu se vyklízejí a čistí od nepořádku. Nedílnou částí těchto úklidových prací je i úprava prostoru za travnatým hřištěm č. 2, kde se prostor bude chystat pro zatím nespecifikovaný sportovní účel, o jehož využití se budu jednat.

Musíme si ovšem přiznat, že výše jmenované činnosti by absolutně nebyly možné bez finanční podpory Statutárního města Olomouce, Olomouckého kraje, komise městské části Holice a Ministerstva školství, tělovýchovy a mládeže. Za což jsme těmto subjektům nesmírně vděční a patří jim velké poděkování za podporu sportu v našem fotbalovém klubu.

Věříme, že výše uvedené kroky se nám podaří naplnit a budeme tak i nadále moci pracovat na rozvoji sportovních aktivit v našem areálu na stadionu 1.HFK Olomouc v Holici.autor: 1.HFK Olomouc

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

11.02.2019

Nejdříve zlomená noha, poté epileptický
V pátek a v neděli řešili strážníci dva případy, kdy poskytovali první pomoc osobám se zdravotními problémy. Nejprve hlídka řešila muže ležícího na chodníku na ulici Kosinova, který si po pádu stěžoval na bolest ruky a nohy. Na místo byli přivoláni záchranáři, kteří následně pětačtyřicetiletého Poláka odvezli se zlomeninou kotníku do fakultní nemocnice na ošetření. Druhý případ se odehrál v neděli po poledni na ulici Jeremenkova, kde třiadvacetiletá žena dostala epileptický záchvat. Po prvotní pomoci od strážníků byla opět přivolána zdravotnická záchranná služba, která se o ženu postarala.

11.02.2019

Utekl i s tabákem
Odcizené tabákové výrobky za téměř 400,- Kč má na svědomí neznámý pachatel. Na strážníky městské policie se v pátek půl hodiny po poledni obrátila pracovnice novinového stánku na ulici I. P. Pavlova. Žena hlídce sdělila, že ke stánku přišel neznámý muž, který si chtěl zakoupit tabákové výrobky. Poté co jej oznamovatelka nachystala, muž zboží vzal z prodejního pultu a utekl s ním směrem k ulici Brněnská. Pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem se bude případem zabývat správní orgán, kterému bylo vše oznámeno.

08.02.2019

Další jízda s nasazenou botičkou
Během posledních několika dnů řešili olomoučtí strážníci další případ, kdy se řidič rozjel s vozidlem i s nasazenou botičkou. Samotný incident se odehrál v pátek 8.2.2019 po sedmé hodině ranní v ulici Hrnčířská. Dvaapadesátiletý Američan zřejmě přehlédl nasazené blokovací zařízení a s vozidlem se rozjel. Došlo tak k poškození nejen samotné botičky, ale i části boční karoserie vozidla Škoda Fabia. Celou věc si na místě převzali policisté z dopravního inspektorátu Policie ČR.

08.02.2019

Část vypila, zbytek ukradla
V pátek 8. února před devátou hodinou ranní byli strážníci Městské policie Olomouc vysláni do nákupního centra na ulici Kafkova, kde mělo dojít ke krádeži. Na místě již na hlídku čekal pracovník ostrahy a ten jí sdělil, že viděl na prodejní ploše ženu, která nejdříve vypila třetinu láhve vodky a zbytek poté dala do tašky. S takto uschovaným zbožím následně prošla přes pokladnu ovšem bez zaplacení. Škoda byla vyčíslena na částku 150,- Kč.

07.02.2019

Muž se nahříval na parovodu
Oznámení o muži, který leží na výdechu parovodu za autobusovým nádražím na ulici Sladkovského a nehýbe se, přijalo ve čtvrtek 7. února po deváté hodině ranní Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila padesátiletého muže bez domova, který pouze tvrdě spal. Po vzbuzení byl muž poučen o možnosti využití azylového domu a poté z místa odešel.