> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vánoční charitativní utkání

vloženo: 02.01.2019           komentářů: 0

Vánoční charitativní utkání slavilo úspěch. Pro Dětskou kliniku se vybralo více než 40 000 Kč
Na konci prosince spojily síly v duchu mota PRO DOBROU VĚC dva olomoucké týmy. Junioři HC Olomouc a hráči University Shields Olomouc se představili na olomouckém ledě v rámci prvního ročníku vánočního charitativního utkání, které mělo za cíl podpořit Dětskou kliniku Fakultní nemocnice Olomouc a její nadaci Šance. Na utkání, ve kterém padlo hned deset gólů, si našlo cestu více než 600 fanoušků a vybralo se 43 570 Kč, které poputují právě na adresu vybrané organizace.


Hrdiny prvního ročníku vánočního charitativního utkání se stali olomoučtí junioři a hráči University Shields Olomouc. Tým pod vedením Jiřího Řípy i studující hokejisty spojila touha pomoci Dětské klinice Fakultní nemocnice Olomouc a její nadaci Šance tím, co jim jde nejlépe, tedy hokejem.

Ještě před startem charitativního utkání proběhlo slavnostní buly, kterého se ujal dlouholetý trenér Zdeněk Smolík, který své zkušenosti předává mladým hokejistům už 47 let. Následovalo společné focení na památku prvního ročníku charitativního akce. Pak mohlo utkání začít.

Vedení se v první třetině ujali junioři Kohoutů zásluhou Jakuba Horkého. Na konci druhé třetiny Hanáci své vedení navýšili o dvě branky po gólech dvojice bratranců Davida Štefky a Josefa Podlahy. Fanoušky ale musela bavit především třetí třetina, ve které padlo hned sedm branek. Nejprve poslal juniory Olomouce už do čtyřgólového náskoku Daniel Ministr, o chvíli později ale snížil náskok Kohoutů Libor Janků, který ještě v minulém roce také oblékal červeno-bílý dres.

A gólová přestřelka pokračovala. Čtyřgólový náskok vrátil juniorům kapitán HC Olomouc David Kalač. O dvě minuty později však znovu rozvlnili síť za olomouckým brankářem Shields po přesné střele Jakuba Müllera. O minutu později navíc hokejisté v modro-bílém přidali třetí branku, tentokrát z hole Pavla Skopala. Rozdíl ve skóre se tak snížil na pouhé dva góly. Dvě minuty před koncem přidal už šestou branku HC Olomouc David Vosátko a využil tak přesilovou hru. Jen pár vteřin před závěrečnou sirénou udělal definitivní tečku za utkáním čtvrtou brankou Shields Jan Kropáč, další z odchovanců HC Olomouc, který nyní obléká dres univerzitního týmu.

Během celého utkání se navíc fanoušci mohli setkat také se zástupci A týmu HC Olomouc. Kromě sbírky podpořila zápas autogramiádou vybraná šestice olomouckého áčka, a to ve složení Vilém Burian, Jan Jaroměřský, Jan Knotek, David Ostřížek, Jan Lukáš a David Škůrek. V zasedací místnosti tak rozdávali podpisy, úsměvy a nechyběly ani fotky. Ve druhé přestávce pak Jan Jaroměřský předal ceny těm, kteří vyhráli v hokejové tombole, na ledě zatím probíhala tradiční střelba na branku o hodnotné ceny od BPS Mobil. Po celou dobu zápasu navíc probíhala také soutěž na sociálních sítích. Ti, kteří se vyfotili s olomouckým maskotem, kohoutem Kokrhélem, a umístili fotku s hashtagem #dvakluby_jednomesto na Instagram, se zapojili do soutěže o balíček od Divadla Tramtarie.

A myslelo se také na hráče. Ti nejlepší byli po utkání, které skončilo atraktivním výsledkem 6:4, oceněni balíčkem od firmy Fit Day a poukázkami od olomouckého aquaparku. Ceny nejlepším hráčům, tedy Davidu Štefkovi a Tomáši Výkrutovi, předala legenda HC Olomouc, bývalý kapitán olomouckého áčka a současný trenér dorostenců Richard Brančík.

Cestu na zimní stadion a především na vánoční charitativní utkání dvou olomouckých týmů, si našlo více než 600 fanoušků a vybralo se úctyhodných 43 570 Kč, které poputují na konto Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. Předání finančního obnosu a dárků, které fanoušci přinesli pod vánoční stromeček, proběhne v lednu 2019 za účasti hráčů juniorky HC Olomouc i University Shields Olomouc.


autor: HC Olomouc

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly cho
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utekl.

16.04.2019

Strážníci řešili sousedský spor
Včera před osmou hodinou ranní byli vysláni strážníci Městské policie Olomouc na ulici Vojanova, kde mělo dojít k incidentu mezi sousedy. Na místě hlídka kontaktovala obě strany sporu, kdy seniorka k věci vypověděla, že toho dne ráno se vracela z procházky a u bytu se potkala se sousedem. Ten ji měl vulgárně osočit a strčit do ní. Muž k celé věci uvedl, že když šel z bytu tak potkal sousedku, která mu měla sprostě nadávat a vyhrožovat mu otrávením psa.

14.04.2019

Američan skončil na záchytce
V neděli 14. dubna před desátou hodinou večer přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od obsluhy baru na ulici 1. máje o podnapilém muži. Strážníci na místě do barmanky zjistili, že do provozovny přišel starší podnapilý muž, který si zde sednul, nic si neobjednal a komunikoval pouze anglicky. Hlídka zjistila, že se jedná o pětašedesátiletého Američana neschopného chůze a nesrozumitelně komunikujícího. Na základě těchto skutečností bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění