> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Hlavním partnerem Rekol

vloženo: 05.03.2019           komentářů: 0

Rekola budou jezdit v sedmi městech a spustí i vlastní elektrokola

Největší česká bikesharingová společnost Rekola spustí letos již sedmou sezónu. Od 21. března se růžová kola začnou opět objevovat v ulicích Prahy, Brna, Českých Budějovic a Olomouce. Kola se letos vrátí i do Liberce a Frýdku-Místku, kde společnost vyhrála výběrová řízení na zprostředkovatele sdílení jízdních kol. Provoz v těchto městech bude spuštěn 1. dubna.
Rekola budou nadále působit i v Ostravě, kde spustí provoz také německá společnost Nextbike. „Domluvili jsme se s vedením města, že zůstaneme. Ostravští k Rekolům hodně přivykli a Rekola zase k Ostravě. To, kdy provoz spustíme, s jakými partnery a za jakých podmínek, ještě ladíme,” komentuje rozhodnutí Lubomír Fridrich, koordinátor ostravských a frýdecko-místeckých Rekol. Další města jsou v jednání.

Rekola mají pro letošní sezónu připravenou velkou novinku. „V průběhu jara se v Praze rozjedou naše vlastní elektroREkola. Našli jsme skvělého partnera – innogy, dodavatele energií, který nám náš sen pomůže splnit. Podrobnosti o spolupráci, ceník i to, kde budou moci uživatelé elektroREkola parkovat, včas prozradíme,“
říká Vítek Ježek, zakladatel a ředitel firmy Rekola Bikesharing. Rekola chtějí nabídnout Pražanům novou možnost, jak cestovat po městě. „Městská mobilita je téma, kterým se v Rekolech zabýváme již nějaký čas. Proto jsme ostatně v loňském roce spustili vedle kol i sdílené koloběžky a skateboardy. Posunutí k elektromobilitě, vnímám jako logický krok, i vzhledem k celosvětovému trendu“ dodává Ježek.

Rekola získávají každý rok na větší popularitě. Do služby se registrovalo přes 180 000 uživatelů všech věkových kategorií. V roce 2018 bylo uskutečněno 762 000 jízd, což je čtyřikrát více než v předešlém roce.

V návaznosti na úspěšnou expanzi po České republice spustila Rekola provoz také v zahraničí. Se svým systémem sdílených kol vstoupila do Finska. Další zahraniční města plánuje přidat i letos.

Službu bude možné využívat přes mobilní aplikaci Rekola nebo webový prohlížeč ... moje.rekola.cz. Celý proces půjčování bude zase o něco jednodušší. Půjčování přes QR kód, vrácení pomoci fotografií a intuitivní hlášení problémů.

Hlavním partnerem Rekol zůstává i pro tento rok Hello bank!. Podmínky použití, ceny jednorázového jízdného či předplatného se budou k ale 21. březnu měnit. Změny Rekola zveřejní v předstihu na stránce....rekola.cz.

autor: www.rekola.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >  OLOMOUCKÁ 112

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly cho
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utekl.

16.04.2019

Strážníci řešili sousedský spor
Včera před osmou hodinou ranní byli vysláni strážníci Městské policie Olomouc na ulici Vojanova, kde mělo dojít k incidentu mezi sousedy. Na místě hlídka kontaktovala obě strany sporu, kdy seniorka k věci vypověděla, že toho dne ráno se vracela z procházky a u bytu se potkala se sousedem. Ten ji měl vulgárně osočit a strčit do ní. Muž k celé věci uvedl, že když šel z bytu tak potkal sousedku, která mu měla sprostě nadávat a vyhrožovat mu otrávením psa.

14.04.2019

Američan skončil na záchytce
V neděli 14. dubna před desátou hodinou večer přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od obsluhy baru na ulici 1. máje o podnapilém muži. Strážníci na místě do barmanky zjistili, že do provozovny přišel starší podnapilý muž, který si zde sednul, nic si neobjednal a komunikoval pouze anglicky. Hlídka zjistila, že se jedná o pětašedesátiletého Američana neschopného chůze a nesrozumitelně komunikujícího. Na základě těchto skutečností bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění