> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

HFK přejel na úvod jara Vsetín

vloženo: 25.03.2019           komentářů: 0

HFK přejel na úvod jara Vsetín. Kouče však mrzela dvě zranění


Parádní vstup do jara v podobě vítězství 4:1 nad Vsetínem fotbalistům 1. HFK Olomouc zhořkl. Holičtí přišli ve vítězném zápase o dva hráče kvůli zranění. Především v případě kapitána Luboše Horky to vypadá na dlouhou pauzu.

„Vypadá to, že si Luboš poškodil vazy v koleně, což znamená, že bude minimálně půl roku mimo hru. To je pro nás obrovská ztráta,“ litoval trenér HFK Jaromír Lukášek.

„Je to něco, jako kdyby Sparta přišla o Dočkala nebo Opava o Zavadila. V kabině plní roli lídra, má velké zkušenosti a k tomu samozřejmě i výkonnost na hřišti,“ řekl holický kouč, který navíc bude v příštích zápasech nejspíš postrádat i Petra Rajnohu.

„V úvodu zápasu si natáhl sval, tam to vypadá tak na 3 až 4 týdny,“ prozradil Lukášek. „Skoro se mi chce říct, že bych za ta dvě zranění vyměnil vítězství, i když z něj mám samozřejmě radost,“ doplnil.

Triumf HFK se nerodil lehce, byť by k tomu jednoznačný výsledek mohl svádět. Skóre otevřel ve 34. minutě Buček z penalty a stejný hráč náskok v 61. minutě zdvojnásobil.

„Byl to vyrovnaný zápas. Vsetín byl dobře nachystaný a museli jsme odvracet několik nebezpečných situací. Zhodnotil bych to tak, že jsme byli důslednější v obraně a efektivnější v útoku. Čtyři góly jsme dali asi z nějakých osmi střel, což je slušné,“ uvedl Lukášek.

Radost mu udělala především třetí branka, do které přetavili jeho svěřenci to, co pilují na tréninku. Buček vybojoval díky presinku míč a následný rychlý protiútok zakončil Bořil.

„Je důležité, že si kluci i v zápase ověřili, že to, na čem pracujeme v tréninku, funguje i v zápasech,“ řekl Lukášek.

Vsetín ještě zásluhou Vladimíra Surovce vykřesal na chvíli jiskru naděje na návrat do zápasu, ovšem branka Krejčího z 81. minuty ji zase rychle zadusila a stanovila konečné skóre na 4:1 pro domácí.

„Věřím, že nám to do dalších zápasů dodá sebevědomí. Tabulka je vyrovnaná, takže každá výhra vás rychle posouvá nahoru a porážka zase stejně rychle sráží dolů. Příště nás čeká zápas v Opavě, kde to nebude už kvůli reprepauze snadné. Uvidíme, jak se s tím popereme,“ dodal kouč HFK Lukášek.

1. HFK Olomouc - FC Vsetín 4:1 (1:0)

Branky: 34. z pen. a 61. Buček, 67. Bořil, 81. Krejčí - 73. Surovec. Rozhodčí: Fabeš - Hudec, Voneš. ŽK: Kubáč - Dulík, Stuchlík. Diváků: 66.

HFK: Večeř - Rajnoha (30. Henkl), Juráš, Krejčí, Krumpolc - Buček, Kubáč, Horka (42. Hornich), Stoklasa (88. Malenda), Bořil - Cikryt. Trenér: Jaromír Lukášek.

autor: 1.HFK Olomouc

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

14.06.2019

Čtveřice psů skončila v útulku
Rovných pět oznámení o volně pobíhajících psech na území města Olomouce přijalo včera operační středisko. Strážníci byli postupně vysláni na ulice Švýcarské nábřeží, Na Krejnici, Jeremiášova a ve dvou případech na třídu Míru. Pouze v jednom případě se nepodařilo zvíře odchytit, zbývající čtveřice tak putovala do útulku pro psy v Neředíně. Od ledna strážníci řešili celkem 227 oznámení, kdy bylo odchyceno celkem 129 psů.

13.06.2019

Lapkové řádí i v parných dnech
Ve středu 12.6.2019 přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc čtyři oznámení o krádežích supermarketech. Strážníci třikrát vyjížděli do supermarketu na ulici Pražská a v jednom případu na ulici Štursova. Lapkové ve věku 39- 60 let odcizili zboží v celkové hodnotě přes 1 100,- Kč. Rekordmanem byl třiapadesátiletý muž, který byl v tomto roce pro krádeže řešen již desetkrát.

13.06.2019

Tři nálezy stříkaček během jednoho dne
Hned tři oznámení o nálezu použitých injekčních stříkaček a jehel řešili ve středu 12. června olomoučtí strážníci. Hlídky byly postupně vyslány na ulice Březinova, Pražská a do Smetanových sadů. Zde odebraly do sběrných boxů tři stříkačky, které budou následně předány k odborné likvidaci. V letošním roce se jednalo již o 113 oznámení, kdy bylo odebráno celkem 184 kusů infekčního materiálu.

12.06.2019

Nejdřív facka, poté roztržený řetízek
Včera v ranních hodinách byla hlídka Městské policie Olomouc vyslána na ulici Husitská, kde mělo dle telefonického oznámení docházet k fyzickému napadání ženy neznámým mužem. Strážníci na místě kontaktovali osoby dle popisu, kdy osmnáctiletá dívka uvedla, že se pohádala se svým bývalým přítelem. Ten jí měl následně udeřit do obličeje a poté jí při hádce strhnout zlatý řetízek z krku.

05.06.2019

Řidička se rozjela i s „botičkou“
Ve středu 5. června v odpoledních hodinách byla hlídka městské policie vyslána na ulici Slovenská, kde řidička žádala o demontáž blokovacího zařízení ze svého vozidla. Třicetiletá žena strážníkům na místě sdělila, že si „botičky“ nevšimla a podařilo se jí s ní rozjet. K poškození vozidla Volkswagen nedošlo, ale byla způsobena škoda na blokovacím zařízení.