> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

HFK přejel na úvod jara Vsetín

vloženo: 25.03.2019           komentářů: 0

HFK přejel na úvod jara Vsetín. Kouče však mrzela dvě zranění


Parádní vstup do jara v podobě vítězství 4:1 nad Vsetínem fotbalistům 1. HFK Olomouc zhořkl. Holičtí přišli ve vítězném zápase o dva hráče kvůli zranění. Především v případě kapitána Luboše Horky to vypadá na dlouhou pauzu.

„Vypadá to, že si Luboš poškodil vazy v koleně, což znamená, že bude minimálně půl roku mimo hru. To je pro nás obrovská ztráta,“ litoval trenér HFK Jaromír Lukášek.

„Je to něco, jako kdyby Sparta přišla o Dočkala nebo Opava o Zavadila. V kabině plní roli lídra, má velké zkušenosti a k tomu samozřejmě i výkonnost na hřišti,“ řekl holický kouč, který navíc bude v příštích zápasech nejspíš postrádat i Petra Rajnohu.

„V úvodu zápasu si natáhl sval, tam to vypadá tak na 3 až 4 týdny,“ prozradil Lukášek. „Skoro se mi chce říct, že bych za ta dvě zranění vyměnil vítězství, i když z něj mám samozřejmě radost,“ doplnil.

Triumf HFK se nerodil lehce, byť by k tomu jednoznačný výsledek mohl svádět. Skóre otevřel ve 34. minutě Buček z penalty a stejný hráč náskok v 61. minutě zdvojnásobil.

„Byl to vyrovnaný zápas. Vsetín byl dobře nachystaný a museli jsme odvracet několik nebezpečných situací. Zhodnotil bych to tak, že jsme byli důslednější v obraně a efektivnější v útoku. Čtyři góly jsme dali asi z nějakých osmi střel, což je slušné,“ uvedl Lukášek.

Radost mu udělala především třetí branka, do které přetavili jeho svěřenci to, co pilují na tréninku. Buček vybojoval díky presinku míč a následný rychlý protiútok zakončil Bořil.

„Je důležité, že si kluci i v zápase ověřili, že to, na čem pracujeme v tréninku, funguje i v zápasech,“ řekl Lukášek.

Vsetín ještě zásluhou Vladimíra Surovce vykřesal na chvíli jiskru naděje na návrat do zápasu, ovšem branka Krejčího z 81. minuty ji zase rychle zadusila a stanovila konečné skóre na 4:1 pro domácí.

„Věřím, že nám to do dalších zápasů dodá sebevědomí. Tabulka je vyrovnaná, takže každá výhra vás rychle posouvá nahoru a porážka zase stejně rychle sráží dolů. Příště nás čeká zápas v Opavě, kde to nebude už kvůli reprepauze snadné. Uvidíme, jak se s tím popereme,“ dodal kouč HFK Lukášek.

1. HFK Olomouc - FC Vsetín 4:1 (1:0)

Branky: 34. z pen. a 61. Buček, 67. Bořil, 81. Krejčí - 73. Surovec. Rozhodčí: Fabeš - Hudec, Voneš. ŽK: Kubáč - Dulík, Stuchlík. Diváků: 66.

HFK: Večeř - Rajnoha (30. Henkl), Juráš, Krejčí, Krumpolc - Buček, Kubáč, Horka (42. Hornich), Stoklasa (88. Malenda), Bořil - Cikryt. Trenér: Jaromír Lukášek.

autor: 1.HFK Olomouc

přidat komentář            zobrazit komentáře






  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly cho
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utekl.

16.04.2019

Strážníci řešili sousedský spor
Včera před osmou hodinou ranní byli vysláni strážníci Městské policie Olomouc na ulici Vojanova, kde mělo dojít k incidentu mezi sousedy. Na místě hlídka kontaktovala obě strany sporu, kdy seniorka k věci vypověděla, že toho dne ráno se vracela z procházky a u bytu se potkala se sousedem. Ten ji měl vulgárně osočit a strčit do ní. Muž k celé věci uvedl, že když šel z bytu tak potkal sousedku, která mu měla sprostě nadávat a vyhrožovat mu otrávením psa.

14.04.2019

Američan skončil na záchytce
V neděli 14. dubna před desátou hodinou večer přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od obsluhy baru na ulici 1. máje o podnapilém muži. Strážníci na místě do barmanky zjistili, že do provozovny přišel starší podnapilý muž, který si zde sednul, nic si neobjednal a komunikoval pouze anglicky. Hlídka zjistila, že se jedná o pětašedesátiletého Američana neschopného chůze a nesrozumitelně komunikujícího. Na základě těchto skutečností bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění