> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Čarodějnická Korunní pevnůstka

vloženo: 01.05.2019           komentářů: 0

Čarodějnická Korunní pevnůstka přilákala na tři tisíce návštěvníků

Olomoucká Korunní pevnůstka byla v úterý 30. dubna plná povyku, skvělé hudby,čarodějnických houfů a úsměvů na tváři. A není divu, konala se tu již tradiční akce Pálení čarodějnic, jejíž pestrý program bezkonkurenční zábavu zaručoval.

„ Přecházejí mi z toho oči, kolik toho tady zase je. Jsme s manželem a dětmi nadšení. Nejdřív jsme si opekli špekáčky a moc se těšíme na ohňostroj, tahle akce prostě nikdy nezklame,” pochvaluje si letošní ročník Pálení čarodějnic návštěvnice Radka z Olomouce. I letos tu pro vás poslední dubnový den byl připraven bohatý program. Na pódiu to nejdříve rozjela punkrocková skupina 3day, na ni svým energickým vystoupením navázala kapela Semtex. Prostory Korunní pevnůstky také zaplnily nejrůznější atrakce, které potěšily zejména ty nejmladší, pro děti tu pak dále byly připraveny také tvořivé dílničky, kde si mohly vyrobit vlastní čarodějničky či netopýří čelenky. Nechyběl ani rej masek a zapálení velké vatry samotným primátorem města Olomouce Miroslavem Žbánkem a hejtmanem Olomouckého kraje Ladislavem Oklešťkem. Magickou filipojakubskou noc pak doplnil bezvadný ohňostroj,po kterém přišla na řadu hlavní hudební hvězda akce XINDL X, jenž vystoupil se svými největšími hity. Překvapením pro diváky navíc byla i přítomnost zpěvačky Sabiny Křovákové, která si s populárním písničkářem střihla pár duetů včetně známé pecky ​Věčně nevěrná . Akci pak symbolicky uzavřelo posezení u ohně s přáteli nebo rodinou.

„ Počasí nám nakonec přálo a přišlo vás tolik! Věřím, že se všichni během celého odpoledne i večera dobře bavili. Všem zúčastněným chceme poděkovat za to, že u toho byli s námi. Už teď se na vás těšíme na naší další akci,” ​ říká za pořadatele Marek Berger z Radia Haná.autor: www.carodejnice-olomouc.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

14.06.2019

Čtveřice psů skončila v útulku
Rovných pět oznámení o volně pobíhajících psech na území města Olomouce přijalo včera operační středisko. Strážníci byli postupně vysláni na ulice Švýcarské nábřeží, Na Krejnici, Jeremiášova a ve dvou případech na třídu Míru. Pouze v jednom případě se nepodařilo zvíře odchytit, zbývající čtveřice tak putovala do útulku pro psy v Neředíně. Od ledna strážníci řešili celkem 227 oznámení, kdy bylo odchyceno celkem 129 psů.

13.06.2019

Lapkové řádí i v parných dnech
Ve středu 12.6.2019 přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc čtyři oznámení o krádežích supermarketech. Strážníci třikrát vyjížděli do supermarketu na ulici Pražská a v jednom případu na ulici Štursova. Lapkové ve věku 39- 60 let odcizili zboží v celkové hodnotě přes 1 100,- Kč. Rekordmanem byl třiapadesátiletý muž, který byl v tomto roce pro krádeže řešen již desetkrát.

13.06.2019

Tři nálezy stříkaček během jednoho dne
Hned tři oznámení o nálezu použitých injekčních stříkaček a jehel řešili ve středu 12. června olomoučtí strážníci. Hlídky byly postupně vyslány na ulice Březinova, Pražská a do Smetanových sadů. Zde odebraly do sběrných boxů tři stříkačky, které budou následně předány k odborné likvidaci. V letošním roce se jednalo již o 113 oznámení, kdy bylo odebráno celkem 184 kusů infekčního materiálu.

12.06.2019

Nejdřív facka, poté roztržený řetízek
Včera v ranních hodinách byla hlídka Městské policie Olomouc vyslána na ulici Husitská, kde mělo dle telefonického oznámení docházet k fyzickému napadání ženy neznámým mužem. Strážníci na místě kontaktovali osoby dle popisu, kdy osmnáctiletá dívka uvedla, že se pohádala se svým bývalým přítelem. Ten jí měl následně udeřit do obličeje a poté jí při hádce strhnout zlatý řetízek z krku.

05.06.2019

Řidička se rozjela i s „botičkou“
Ve středu 5. června v odpoledních hodinách byla hlídka městské policie vyslána na ulici Slovenská, kde řidička žádala o demontáž blokovacího zařízení ze svého vozidla. Třicetiletá žena strážníkům na místě sdělila, že si „botičky“ nevšimla a podařilo se jí s ní rozjet. K poškození vozidla Volkswagen nedošlo, ale byla způsobena škoda na blokovacím zařízení.