> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Čarodějnická Korunní pevnůstka

vloženo: 01.05.2019           komentářů: 0

Čarodějnická Korunní pevnůstka přilákala na tři tisíce návštěvníků

Olomoucká Korunní pevnůstka byla v úterý 30. dubna plná povyku, skvělé hudby,čarodějnických houfů a úsměvů na tváři. A není divu, konala se tu již tradiční akce Pálení čarodějnic, jejíž pestrý program bezkonkurenční zábavu zaručoval.

„ Přecházejí mi z toho oči, kolik toho tady zase je. Jsme s manželem a dětmi nadšení. Nejdřív jsme si opekli špekáčky a moc se těšíme na ohňostroj, tahle akce prostě nikdy nezklame,” pochvaluje si letošní ročník Pálení čarodějnic návštěvnice Radka z Olomouce. I letos tu pro vás poslední dubnový den byl připraven bohatý program. Na pódiu to nejdříve rozjela punkrocková skupina 3day, na ni svým energickým vystoupením navázala kapela Semtex. Prostory Korunní pevnůstky také zaplnily nejrůznější atrakce, které potěšily zejména ty nejmladší, pro děti tu pak dále byly připraveny také tvořivé dílničky, kde si mohly vyrobit vlastní čarodějničky či netopýří čelenky. Nechyběl ani rej masek a zapálení velké vatry samotným primátorem města Olomouce Miroslavem Žbánkem a hejtmanem Olomouckého kraje Ladislavem Oklešťkem. Magickou filipojakubskou noc pak doplnil bezvadný ohňostroj,po kterém přišla na řadu hlavní hudební hvězda akce XINDL X, jenž vystoupil se svými největšími hity. Překvapením pro diváky navíc byla i přítomnost zpěvačky Sabiny Křovákové, která si s populárním písničkářem střihla pár duetů včetně známé pecky ​Věčně nevěrná . Akci pak symbolicky uzavřelo posezení u ohně s přáteli nebo rodinou.

„ Počasí nám nakonec přálo a přišlo vás tolik! Věřím, že se všichni během celého odpoledne i večera dobře bavili. Všem zúčastněným chceme poděkovat za to, že u toho byli s námi. Už teď se na vás těšíme na naší další akci,” ​ říká za pořadatele Marek Berger z Radia Haná.autor: www.carodejnice-olomouc.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly cho
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utekl.

16.04.2019

Strážníci řešili sousedský spor
Včera před osmou hodinou ranní byli vysláni strážníci Městské policie Olomouc na ulici Vojanova, kde mělo dojít k incidentu mezi sousedy. Na místě hlídka kontaktovala obě strany sporu, kdy seniorka k věci vypověděla, že toho dne ráno se vracela z procházky a u bytu se potkala se sousedem. Ten ji měl vulgárně osočit a strčit do ní. Muž k celé věci uvedl, že když šel z bytu tak potkal sousedku, která mu měla sprostě nadávat a vyhrožovat mu otrávením psa.

14.04.2019

Američan skončil na záchytce
V neděli 14. dubna před desátou hodinou večer přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od obsluhy baru na ulici 1. máje o podnapilém muži. Strážníci na místě do barmanky zjistili, že do provozovny přišel starší podnapilý muž, který si zde sednul, nic si neobjednal a komunikoval pouze anglicky. Hlídka zjistila, že se jedná o pětašedesátiletého Američana neschopného chůze a nesrozumitelně komunikujícího. Na základě těchto skutečností bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění