> > >   OLOMOUC EXTRA     -     komentáře k článku

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Komentáře k článku
Přidat komentář
29.05.2009 23:14:39
Vladimír - Vážení, Dne 18.7.2009 od 20,00 hod. pořádá naše občanské sdružení ARCUS – ONKO CENTRUM po loňské úspěšné akci opět benefiční akci na Pindě u Litovle. Tato letošní akce se koná v rámci ozdravného pobytu onkologických pacientů na Pindě a sponzorsky nám vystoupí oblíbené skupiny Ztracené Ráj a Krápník. Na tuto akci jsou také již tradičně zváni starostové měst a obcí včetně sdělovacích prostředků. V loňském roce naše občanské sdružení ARCUS – ONKO CENTRUM, které pomáhá již 16 let onkologickým pacientům v celé ČR, změnilo sídlo z Prahy do Olomouckého kraje – do Ješova u Litovle. Naše sdružení poskytuje na území celé České republiky pomoc lidem, kteří onemocněli některým z mnoha onkologických onemocnění. Dokázat se vypořádat s touto skutečností je pro každého nepředstavitelně obtížné, zvláště tehdy, zůstane-li v této situaci osamocen. Naše občanské sdružení ARCUS – ONKO CENTRUM svou činnost směřuje jednak k přímé pomoci onkologickým pacientům i jejich rodinným příslušníkům a jednak do ob

12.04.2009 20:33:19
Makovcová - Dobrý den, akci podpoříme,jde o záslužnou činnost.Fandíme Vám.

23.03.2009 20:35:32
- ARCUS – ONKO CENTRUM Ješov 24 , 783 24 Slavětín Bankovní spojení: GE Money Bank, č.ú.: 264503824/0600 http://www.arcus-oc.org  mobil: 603 533 288 e-mail: jana.kozelska.arcus@email.cz v Ješově Světový den proti rakovině a Den otevřených dveří v sídle sdružení ARCUS – ONKO CENTRUM Ješov 24 u Litovle dne 4.února 2009. Počátkem roku 2000 se na Pařížské radnici sešla více než stovka zástupců vlád, sdružení na ochranu práv pacientů, organizací a firem zapojených ve výzkumu rakoviny při příležitosti prvního Světového summitu proti rakovině. Své úsilí vymýtit tuto zákeřnou nemoc z naší planety stvrdili podepsáním Pařížské charty proti rakovině, která zahajuje první mezinárodní kampaň proti rakovině nového tisíciletí. Jejím cílem je zlepšit léčbu a výzkum nádorových onemocnění všude ve světě a umožnit pacientům dobrou informovaností bojovat s nemocí.Tento den byl vyhlášen světovým dnem proti rakovině. Předsedkyně představenstva občanského sdružení ARCUS - ONKO CENTRUM Jana Koželská, která se zúčastnila tohoto významného aktu před devíti lety v Paříži, seznamovala na Dni otevřených dveřích na Ješově všechny, kteří toto centrum přišli navštívit. V rámci tohoto dne bylo promítání filmů z činnosti sdružení, informace o programech v roce 2009 : o benefičních akcích, ozdravných pobytech a Mezinárodním onkologickém kongresu. Účastníci si mohli prohlédnout Pařížskou chartu v originále, která je jediná v ČR. Brali si zde i brožury pro pacienty a někteří si vyzkoušeli i přístrojovou lymfodrenáž. Akci také natáčela Česká televize. Mezi významnými hosty byli starostové měst a obcí. Přijel také například prim.MUDr. Jan .Grulich z onkologie z Litomyšle. Akce se také zúčastnili místní občané. Naše centrum si velmi váží všech, kteří pomáhají finančně či materiálně nebo prací našemu centru. Bez pomoci sponzorů naše činnost není možná a proto vítáme vaši pomoc. Bližší informace o programech pomoci a kontaktech na nás naleznete na www.arcus-oc.org nebo můžete zavolat na mobil 603 533 288. Jana Koželská předsedkyně představenstva ARCUS - ONKO CENTRUM nositelka Ceny Olgy Havlové signatářka Pařížské charty mobil: 603 533 288

23.03.2009 19:49:45
Vařeka Vladimír - Vážení, V minulém roce na Pindě u Litovle měla akce nevídaný úspěch překvapivě i zájem médií. ARCUS - ONKO CENTRUM poskytuje na území celé České republiky pomoc lidem, kteří onemocněli některým z mnoha onkologických onemocnění. Dokázat se vypořádat s touto skutečností je pro každého nepředstavitelně obtížné, zvláště tehdy, zůstane-li v této situaci osamocen. Naše občanské sdružení ARCUS – ONKO CENTRUM svou činnost směřuje jednak k přímé pomoci onkologickým pacientům i jejich rodinným příslušníkům a jednak do oblasti zdravotní prevence. Známe jsou naše ozdravné pobyty a tradiční Mezinárodní onkologické kongresy v Louckém klášteře ve Znojmě. Bez finanční podpory by tato naše činnost nemohla být tak rozsáhlá. Za tuto činnost jsme dosáhli mnoha ocenění i mezinárodních uznání. Mezi nejvýznamnější u nás patří Cena Olgy Havlové. Dne 8.5.2009 od 20:00 hodin v Polomí na Prostějovsku a 18.7.na Pindě u Litovle benefiční akci na podporu našeho centra. Doufáme také ve vaši podporu. Bližší informace o naší činnosti naleznete na www.arcus-oc.org. Se srdečným pozdravem Jana Koželská předsedkyně představenstva ARCUS - ONKO CENTRUM nositelka Ceny Olgy Havlové signatářka Pařížské charty mobil: 603 533288 vyřizuje Vařeka Vladimír 603218858


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

01.11.2017

Během dvou hodin přišla dívka o kolo
Včera po deváté hodině večer se osobně na služebnu městské policie dostavila jedenadvacetiletá dívka, které zde oznámila krádež jízdního kola. Dívka strážníkům sdělila, že si toho dne kolem sedmé hodiny večer uzamkla své jízdní kolo u zábradlí na ulici Jeremenkova a šla si zacvičit do fit centra. Po necelých dvou hodinách se na místo vrátila, ale na místě se nacházel pouze zámek od kola. Vzhledem k ceně kola se bude případem, pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem, zabývat správní orgán.

01.11.2017

Muž svařoval fólie uprostřed silnice
Telefonické oznámení o muži, který zabral část pozemní komunikace na ulici U Panelárny a svařuje zde fólie, přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc včera v deset hodin dopoledne. Hlídka na místě zjistila, že pracovník firmy zde rozvinul cca 30 metrů fólie, kterou svařuje. Vzhledem k tomu, že muž nepředložil povolení ke zvláštnímu užívání komunikace a činnost odmítl ukončit, byla celá věc oznámena správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku dle zákona o pozemních komunikacích.

30.10.2017

Extrémní vítr zaměstnal strážníky
Na dvě desítky oznámení v souvislosti se silným větrem přijalo během uplynulé neděle Operační středisko Městské policie Olomouc. Lidé oznamovali popadané střešní tašky, padající omítku, spadené stromy, poletující polystyren ze staveb, vyhnuté mobilní oplocení nebo spadené mobilní WC na osobní automobil.

27.10.2017

Pořezaný muž
Operační středisko Městské policie Olomouc přijalo ve čtvrtek 26.10.2017 v 18:18 hodin telefonické oznámení o pořezaném muži před provozovnou Taverna Alegra na ulici Kateřinská v Olomouci. Po příjezdu na místo hlídka kontaktovala oznamovatele, který uvedl, že mu pořezaný muž sdělil, že se pořezal sám a hodlá v tom pokračovat. Poté z místa utekl. Strážníkům se podařilo pořezaného muže nalézt. Ten měl řezné poranění na zápěstí levé ruky. Strážníci mu poraněnou ruku ošetřili a přivolali na místo Zdravotnickou záchrannou službu Olomouckého kraje. Pořezaný muž odmítl strážníkům prokázat svou totožnost a po opakované výzvě k prokázání totožnosti se pokusil o útěk se slovy, že na žádné doktory čekat nebude a že se bude dále sebepoškozovat. Aby zabránili jeho útěku a možnému dalšímu sebepoškozování, použili strážníci proti muži hmaty a chvaty sebeobrany a přiložili mu pouta.

25.10.2017

Vjezd do pěší zóny se muži nevyplatil
Ve středu 25.10.2017 v 11:31 hodin zastavila hlídka strážníků Městské policie Olomouc vozidlo Škoda Octavia, které se pohybovalo v pěší zóně na Horním náměstí v Olomouci a jehož řidič byl tedy důvodně podezřelý ze spáchání přestupku proti bezpečnosti silničního provozu. Na výzvu strážníků k předložení řidičského průkazu řidič uvedeného vozidla odpověděl, že řidičský průkaz nemá. Následným šetřením strážníci zjistili, že čtyřiašedesátiletý muž z obce na Olomoucku má vysloven zákaz řízení motorových vozidel.